Deszcz, burze i niebezpieczny wzrost poziomu wody w rzekach

Znów wydano ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne dla naszego regionu. Intensywne opady deszczu na razie nas nie opuszczą, a poziom wody w rzekach może się niebezpiecznie podnieść.

Synoptycy prognozują deszcz o natężeniu umiarkowanym oraz silnym. Suma opadów wyniesie od 35 do 50, a lokalnie do 70 milimetrów. W niektórych miejscach pojawią się też burze. Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje od wczorajszego wieczora, do jutra do godziny 8:00 (31 sierpnia), a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Co więcej, w związku z opadami poziom wody w rzekach może niebezpiecznie wzrosnąć. Wydano ostrzeżenie hydrologiczne dotyczące zlewni dopływów Wisły i Czarnej Orawy w Małopolsce, które obowiązuje od wczoraj do jutra w południe.

– W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu, prognozowane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo i krótkotrwale także alarmowych – przestrzegają hydrolodzy.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.