Żegiestów. Na tory osunęły się hałdy ziemi. Pociągi odwołane

OSP Żegiestów, osunęcie się ziemi na tory, pociągi odwołane

Wskutek intensywnych opadów deszczu nad ranem na tory w Żegiestowie osunęła się ziemia. Wszystkie kursy na tamtej trasie są odwołane. Obecnie organizowane są autobusy, które będą przewozić pasażerów pociągów.

Strażacy otrzymali zgłoszenie około godziny 4.00. Na miejsce zadysponowano okoliczne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Żegiestowa i Muszyny. Druhowie zabezpieczyli teren.

– Ziemia osunęła się spod drogi wojewódzkiej. Na torach znajduje się 1,5-metrowa warstwa ziemi. Zalega ona na odcinku 20 metrów – poinformował naszą redakcję st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu.

Wszystkie pociągi przejeżdżające trasą Żegiestów – Andrzejówka zostały odwołane.

,,Wprowadzono komunikację zastępczą, godziny przyjazdu i odjazdu komunikacji mogą ulec zmianie” – informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Wszystkie informacje o kursach pociągów i utrudnieniach znajdziecie —>TUTAJ. 

Intensywne opady deszczu doprowadziły również do osunięcia się dwóch głazów na drogę wojewódzką w Wierchomli. Tam jednak strażacy szybko zepchnęli kamienie na bok i udrożnili przejazd. Obecnie wiemy o dwóch drogach na Sądecczyźnie, które są nieprzejezdne, o czym informujemy —>TUTAJ.

fot. OSP Żegiestów/
Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.