Pogodejmy po sondycku! Zgłoszenia do 6 grudnia

Pogodejmy po sondycku! Zgłoszenia do 6 grudnia

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Stowarzyszenie Lachów Sądeckich zapraszają gawędziarzy z terenów obejmujących region etnograficzny Lachów Sądeckich, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, do udziału w konkursie gwary LACHOSKIE GODONIE. Tegoroczna edycja odbędzie się 10 grudnia w Niskowej. Zgłoszenia przyjmowane będą do 6 grudnia 2022 r.

Konkurs ma już dwudziestoletnią tradycję i organizowany jest przez Stowarzyszenie Lachów Sądeckich we współpracy z partnerami w terenie. Przez lata zgromadził liczne grono pasjonatów lachowskiej gwary. Są to zarówno wykonawcy, twórcy kultury kultywujący rodzime tradycje gawędziarstwa, jak i publiczność, członkowie zespołów regionalnych, rokrocznie przysłuchujący się konkursowym prezentacjom.

Celem konkursu jest popularyzowanie tradycji gawędziarstwa, zainteresowanie dzieci i młodzieży gwarą oraz tradycjami gawędziarstwa w regionie oraz dokumentacja najcenniejszych zjawisk gwary lachowskiej.

Przegląd stanowi także kwalifikację najlepszych wykonawców do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych SABAŁOWE BAJANIA w Bukowinie Tatrzańskiej.

PATRONAT HONOROWY

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego

logo

Share on twitter
Share on facebook