Piątkowa przejażdżka „siódemką” będzie absolutnie wyjątkowa…

Piątkowa przejażdżka „siódemką” będzie absolutnie wyjątkowa…

11 listopada br. (piątek) w godz. 10:50 – 13:50 na trasie autobusu miejskiego linii 7 odbędzie się poetycko-muzyczny performance, polegający na międzypokoleniowym czytaniu poezji w środkach transportu miejskiego oraz wykonywaniu poezji śpiewanej przy akompaniamencie muzycznym. Wydarzenie organizowane jest w ramach III Sądeckich Dni Literatury, których tematyka skupia się wokół nagród literackich. Czytane więc będą wiersze Noblistów ale i powstałe w ramach warsztatów poetyckich limeryki.

Wydarzenie organizuje Sądecka Biblioteka Publiczna we współpracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu oraz działającego przy bibliotece Sądeckiego Klubu Literackiego. Muzyczną oprawę happeningu poetyckiego zapewni zespół Dookoła.

Zapraszamy wszystkich kochających poezję oraz niecodzienne formy spotkań z literaturą do udziału w wydarzeniu. Zbiórka na przystanku w Rynku o godz. 10:45. Pierwszy kurs poetyckiego autobusu o godz. 10:50 (Rynek) a ostatni o godz. 13:30 z Sucharskiego. Przejazdy, w trakcie których można wysłuchać poezji bądź samemu wyrecytować wiersz, zakończą się o godz. 13:50 (Rynek).

————
Happening „Poetycki autobus” organizowany jest w ramach projektu „Sądeckie Dni Literatury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Czytaj też:

strzałka w dół

Kapitan Sandecji komentuje meczowy skandal. Prezydent Nowego Sącza popiera drużynę: jestem z Was dumny!

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama