Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji dla łącznika ulicy Węgierskiej z obwodnicą Podegrodzia

Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji dla łącznika ulicy Węgierskiej z obwodnicą Podegrodzia

Dziś, 22 marca,  podpisano umowę w sprawie budowy łącznika drogi krajowej 87 (ul. Węgierska) w Nowym Sączu z drogą wojewódzką 969 (obwodnica Podegrodzia), wraz z budową mostu na rzece Dunajec. Inwestycja została włączona do Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej „Mosty dla Regionów”. Umowę podpisali wojewoda Łukasz Kmita, marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka.

To przejście będzie łączyło i zamykało wszystkie obwodnice, cały ruch dookoła Nowego Sącza od strony północnej, łącznie z tym 1,5 km łącznikiem, który będzie już niedługo w realizacji. Dla Ziemi Sądeckiej to bardzo ważna inwestycja.  Cieszymy się, że została zakwalifikowana do programu „Mosty dla regionów”. Samo województwo, nawet gdyby była partycypacja w kosztach miasta Nowego Sącza, nie byłoby w stanie zrealizować tak dużej inwestycji. Proszę Pana Wojewodę, aby przy najbliższej okazji przekazał podziękowania na ręce Premiera Mateusza Morawieckiego za przekazanie funduszy, które pozwolą na opracowanie pierwszej dokumentacji technicznej – mówił we wtorek marszałek Witold Kozłowski.

Zakres inwestycji obejmuje budowę nowego połączenia drogowego pomiędzy DK 87 i DW 969. Powstanie droga klasy G o długości ok. 3,5 km, most nad rzeką Dunajec o długości ok. 500 m, pięć rond, chodniki dla pieszych i ścieżki rowerowe.

Inwestycja połączenia ważnych dróg: krajowej z wojewódzką, pozwoli na poprawę bezpieczeństwa w ruchu lokalnym. Usprawni również powiązanie regionu z krajowym i międzynarodowym systemem transportowym, poprawi płynność i odciąży wewnętrzną sieć drogową Nowego Sącza – dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.

W ramach prac powstaną także dwa mosty nad potokiem Dąbrówka, kanał technologiczny, infrastruktura towarzysząca, zbiorniki retencyjne, wiadukt pod linią kolejową, drogi zbiorcze służące obsłudze terenów przyległych i nowe zjazdy.

Budowa łącznika ulicy Węgierskiej z obwodnicą Podegrodzia będzie inwestycją wieloletnią. Obecnie jest na etapie opracowania projektu budowlanego, w tym niezbędnej dokumentacji technicznej oraz uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę lub decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Koszt tych prac to ponad 1,6 mln zł, z czego wartość wsparcia z programu „Mosty dla Regionów” to blisko 1,3 mln zł, co stanowi 80% kosztów kwalifikowanych. Zakończenie  tego etapu zaplanowano na koniec listopada 2024 roku.

źródło: Malopolska.pl

Czytaj też:

Zbigniew Konieczek i Krzysztof Pawłowski apelują do sądeckich radnych: nie rujnujcie demokracji!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.