NEWAG zaprasza sądeczan na bezpłatny wyjazd studyjny do Konina

NEWAG zaprasza sądeczan na bezpłatny wyjazd studyjny do Konina

Trwa kampania informacyjno-konsultacyjna związana z projektem budowy instalacji do odzysku energii z odpadów w Nowym Sączu. Spółka NEWAG zaprasza mieszkańców do udziału bezpłatnym wyjeździe studyjnym do Konina. Pod koniec marca odbędzie się również otwarte spotkanie informacyjne.

28 marca o godzinie 16.30, w jednej z hal na terenie Newagu (wejście od ulicy Wyspiańskiego lub kładką przy dworcu kolejowym), odbędzie się otwarte spotkanie dla mieszkańców. To kolejny element kampanii informacyjno-konsultacyjnej. W lutym i marcu br. zorganizowano punkty informacyjno-konsultacyjne, które funkcjonowały na terenie osiedli: Nawojowska, Wojska Polskiego, Zawady, Przydworcowe, Centrum, Gorzków, Kaduk i Stare Miasto. Pod koniec ubiegłego roku odbyły się także spotkania inwestora z sądeckimi radnymi oraz przedstawicielami osiedli sąsiadujących z Newagiem

O tym, jak w praktyce działa spalarnia, będzie można przekonać się osobiście podczas bezpłatnego wyjazdu studyjnego organizowanego w dniach 31 marca – 1 kwietnia 2022 roku. Uczestnicy wizytować będą konińską instalację produkująca prąd i ciepło z odpadów.  Chętni mogą zgłaszać swój udział w wyjeździe do dnia 27 marca 2022 roku za pośrednictwem dedykowanego formularza rejestracyjnego na stronie newag.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 789 142 222. Liczba miejsc jest ograniczona. Program wyjazdu i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej Newagu.

Projekt budowy instalacji do odzysku energii z odpadów w Nowym Sączu znajduje się obecnie na wstępnym etapie analiz uwzględniających kryteria środowiskowe, formalno-prawne, finansowe, logistyczne i społeczne. Weryfikacji podlega także sama lokalizacja instalacji. Żadna wiążąca decyzja w sprawie inwestycji nie zapadła. Zgodnie z przepisami, etap decyzyjny oraz formalne konsultacje z udziałem społeczeństwa odbędą się dopiero po złożeniu raportu o oddziaływaniu na środowisko.

RAMOWY PLAN WYJAZDU STUDYJNEGO

31.03.2022

14:00 – Wyjazd z Nowego Sącza (teren NEWAG, ul. Wyspiańskiego 3)

21:00 – Przyjazd do Hotelu Złotogórski (Daniszew 88, 62-604 Kościelec)

21:30 – Kolacja w hotelu

01.04.2022

08:00 – Śniadanie w hotelu

09:00 – Wyjazd z hotelu do instalacji w Koninie

10:00 – Zwiedzanie instalacji w Koninie

13:30 – Obiad

22:00  – Powrót do Nowego Sącza

 

zdjęcie: www.mzgok.konin.pl

 

Czytaj też:

Zbigniew Konieczek i Krzysztof Pawłowski apelują do sądeckich radnych: nie rujnujcie demokracji!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.