Podejrzany o podpalenie samochodu zatrzymany

Podejrzany o podpalenie samochodu zatrzymany

podpalony samochód

Spaliły się dwa samochody oraz wnętrze domowego garażu w miejscowości Podobin (powiat limanowski). Jak się okazało, płomienie nie pojawiły się tam samoistnie. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie jednego z pojazdów. 45-latek usłyszał już zarzuty.

W akcji gaśniczej, która miała miejsce 19 marca, uczestniczyli między innymi druhowie OSP Niedźwiedź. Jak relacjonowali, do zdarzenia doszło na osiedlu Zmysłówka w miejscowości Podobin. Na miejsce zadysponowani zostali o godzinie 23:53.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie audi. To 45-letni mieszkaniec gminy Niedźwiedź.

– Samochód znajdował się w otwartym garażu stanowiącym jedną konstrukcję z budynkiem mieszkalnym. W wyniku podpalenia spaleniu uległ pojazd marki Audi oraz samochód marki Mazda, a także wnętrze garażu – relacjonują funkcjonariusze KPP w Limanowej.

Zatrzymanemu 45-latkowi przedstawiono już zarzuty. Odpowie nie tylko za podpalenie samochodu, ale także za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia mieszkańców domu, w którym doszło do pożaru. Mężczyzna może za to spędzić do 5 lat więzienia. Ponadto sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy – tymczasowy areszt na 3 miesiące.

fot. KPP w Limanowej, OSP Niedźwiedź

Czytaj też: Jedna osoba zatrzymana w związku z zaginięciem defektoskopu

Reklama