Podarowały serce czterem łapom

Uczennice klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej przy ulicy Stefana Żeromskiego 16 w Nowym Sączu, realizują projekt społecznościowy ogólnopolskiej olimpiady dla szkół średnich „Zwolnieni z teorii”.Laura Maślak i Martyna Sommer, zapoczątkowały i zorganizowały w swoim liceum, oraz w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu, zbiórkę charytatywną, pt. „Podaruj Serce Czterem Łapom”. 

PROTKASA3

W ramach projektu, uczniowie przy wsparciu portalu zwolnienizteorii.pl, zakładają i realizują projekty społeczne. Rejestrują się na platformie internetowej, która daje praktyczne wskazówki, prowadząc przy realizacji własnych pomysłów uczniów.

Uczestnicy opracowują projekty działając w zespołach, które rywalizują ze sobą, zdobywając punkty i odznaki za poszczególne osiągnięcia, np. liczbę wzmianek medialnych, wysokość zebranego budżetu, czy liczbę beneficjentów projektu.

Najlepsze projekty zostają przedstawione w Kapitule, w której skład wchodzą osobistości polskiego świata biznesu, mediów oraz organizacji społecznych.

Wybiera ona zdobywców „Złotych Wilków”, nagród Social Wolves, organizatora „Zwolnionych z teorii”, dla najlepszych projektów w danym temacie i formacie. Są one wręczane podczas dorocznego Wielkiego Finału Zwolnionych z teorii.

Uczniowie uczestnicząc w projekcie, zdobywają praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy. Uczą się zarządzania, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów, czy motywowania. Projekt angażuje młodzież do realizacji projektów społecznych, jako najatrakcyjniejszej formy nabywania przez młodych ludzi praktycznych kompetencji menadżerskich i jednocześnie działania w interesie społecznym.

W związku z realizacją opisanego powyżej projektu, uczennice klasy 1c: Laura Maślak i Martyna Sommer, zapoczątkowały i zorganizowały w II Liceum Ogólnokształcącym i w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu, zbiórkę charytatywną, pt. „Podaruj Serce Czterem Łapom”. Opiekunem uczennic jest mgr Anna Juśkiewicz. Podarunki dla czworonożnych mieszkańców Gminnego Schroniska w Wielogłowach, to karma, koce i wszelkie okrycia wierzchnie, miski stalowe oraz zabawki. Zbiórka w szkołach trwała w dniach: 13.02 do 28.02.2020 r.

Terminem ostatecznego zamknięcia akcji jest 31.03.2020 r.

Akcja okazała się dużym sukcesem, gdyż zarówno uczniowie jak i nauczyciele włączyli się w to przedsięwzięcie.

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]