Pod patronatem dts24: jarmark ze skarbem Beskidu

Pod patronatem dts24: jarmark ze skarbem Beskidu

Miodny Szlak

,,Plastrami pasji odkrywa naturę Beskidu Sądeckiego”, smakuje i pachnie lokalnymi produktami jak miód z Kamiannej, czy kwiaty z Różanej Wioski. Czeka w progach restauracji, brzmi w opowieściach podróżników i rytmach ludowych kapel. Miodny Szlak jest Marką Lokalną, która pokazuje mieszkańcom i przybywającym do Sądecczyzny turystom wyjątkowość tego regionu.

Ponoć w Miodnym Szlaku każdy może znaleźć coś dla siebie, nie ważne, czy szuka zdrowia, spokoju, aktywności fizycznej, zabawy, czy natchnienia. Miodną Rodzinę tworzą ludzie pełni pasji i zapału do działania, a ich misją jest promocja ekologii, miłości do środowiska, regionalności i lokalności, a także tworzenie miejsc pracy.

Podczas konkursu Marki Lokalnej Miodny Szlak wyróżnione zostają produkty, usługi i inicjatywy, które posiadają wymienione powyżej cechy. zawierają wszystkie cechy. Zadaniem Szlaku i użytkowników znaku jest wzajemna promocja.

– Turyści trafiają do restauracji, tam dowiadują się, że dania przyrządzone są ze składników od lokalnego rolnika. mogą też zakupić tam rękodzielniczą pamiątkę, lub dowiedzieć się od obsługi gdzie warto kupić świeży ser czy skorzystać z ciekawej atrakcji. Sieć poleceń i wzajemnej promocji! – tłumaczą przedstawiciele Miodnego Szlaku.

Jarmark Regionalny

Oprócz konkursu na nadanie znaku, organizowany jest Ekologiczny Jarmark Regionalny na Miodnym Szlaku. Wydarzenie odbywa się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Chętni mogą tam pokazać i sprzedać swoje wyroby. Są też plany, by Jarmark organizować również w innych miejscach Sądecczyzny.

Wydarzenie to, to nie tylko okazja do nabycia zdrowej żywności, naturalnych kosmetyków i rękodzieła, ale również do zdobycia przydatnej wiedzy. Na Jarmark zapraszani są specjaliści z różnych dziecin, jak ekologia, zdrowa żywność, czy ochrona środowiska, którzy wygłaszają swoje prelekcje. W Miasteczku Galicyjskim zaprezentować się mogą również poszczególne gminy powiatu nowosądeckiego i pokazać swój dorobek kulturalny.

– Na najbliższym Jarmarku 24 kwietnia promować się będą nasi partnerzy: Nadleśnictwo Nawojowa, Nadleśnictwo Stary Sącz i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Odbędą się prelekcje na temat ochrony środowiska i zachowań ekologicznych. Dostępne będą materiały edukacyjne i zabawy dla najmłodszych – informują przedstawiciele Miodnego Szlaku.

Poniżej plakat dotyczący najbliższego Jarmarku Regionalnego w Miasteczku Galicyjskim oraz galeria zdjęć z poprzednich wydarzeń.

fot: Miodny Szlak

Czytaj też: Stary Sącz. Ukraińscy uczniowie dostali prezenty z USA