Milik, Andrzejówka: rowerowe mosty otwarte! Pociągi pełne rowerów!

Tuż przed weekendem oddano rowerzystom do dyspozycji dwie kładki, które przeprowadzają ścieżkę rowerową EuroVelo przez Poprad czyniąc rowerową trasę z Muszyny do Piwnicznej trasą transgraniczną. Mosty rowerowe spinają brzegi Popradu w Miliku (Milik – Legnava)  oraz w Andrzejówce (Andrzejówka Ługi – Mały Lipnik).

Odcinek EuroVelo Muszyna – Piwniczna ma 27 kilometrów i łączy się ze wytyczonym lokalnie z inicjatywy samorządu Muszyny Rowerowym Szlakiem Wód Mineralnych prowadzącym przez Jastrzębik, Milik, Szczawnik i Żegiestów.

Jak się okazało – na otwarcie mostków, na które wjazd był przez jakiś czas zablokowany (w oczekiwaniu na ich odbiory techniczne) czekała liczna armia pasjonatów rowerowych wycieczek co można było zauważyć nawet w pociągu.

Pierwsze relacje z objazdu nowego odcinka i pierwsze uwagi do projektantów i wykonawców trasy już są. Testerzy ostrzegają między innymi przed bardzo stromym,  około 30 – metrowym odcinkiem w Borysowie, gdzie ustawiono znak informujący o konieczności zejścia z roweru i wprowadzenia/sprowadzenia go  po drewnianych stopniach ułatwiających pokonanie stromizny. To miejsce może zniechcęcić do wycieczki rowerowej z małymi dziećmi, na rowerach szosowych, oraz do podróży rowerowej z sakwami. Całkowicie wyklucza też możliwość korzystania z tego odcinka przez rowerzystów niepełnosprawnych poruszających się na handbike-ach. Jest nadzieja, że fragment ten będzie poprawiony, a co za tym idzie – bardziej dostępny.

W przyszłości odcinek Muszyna – Piwniczna będzie częścią rowerowej drogi prowadzącej płynnie dalej do Rytra, Barcic, Starego i Nowego Sącza i dalej – nad  Jezioro Rożnowskie. Aby tak mogło się stać, trzeba poczekać na koniec inwestycji dedykowanych rowerzystom w Piwnicznej i na decyzje w sprawie przebiegu drogi krajowej z Nowego Sącza do Brzeska od których zależy przebieg szlaku dla rowerzystów z podsądeckich Wielogłów nad jezioro.

Mapę z lokalizacją obu kładek znajdziecie TUTAJ.

Opis i recenzja trasy: TUTAJ.

Kładki w Miliku i Andrzejówce na EuroVelo11 oddane do użytku

Wczoraj oddano do użytku obie nowe kładki w Dolinie Popradu łączące pogranicze polsko-słowackie w Miliku oraz Andrzejówce. Oddano warunkowo, bo nadal czeka się na jakieś odbiory i mogą stać jeszcze znaki po słowackiej stronie, ale jazda jest już możliwa (info z wczoraj). Jak się po nich jeździ możecie podglądnąć na tym filmie, ale najlepiej przekonać się o tym oczywiście pod swoimi kołami. Wkrótce wrzucę dokładny opis mojej propozycji jak można przejechać całe to nasze rowerowe El Poprado (mimo trwających robót jeszcze w Piwnicznej oraz Rytrze) Mapa z lokalizacją obu kładek https://bit.ly/3bsZuoC#VeloNatura #EuroVelo11 #AquaVelo #Małopolska

Opublikowany przez Velo Małopolska Piątek, 4 września 2020

Zdjęcia Artur Królikowski

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.