Pobiegli po uśmiech Kubusia i jego rodziny

W Nawojowej tłumy dzieci i dorosłych udowodniły, że doskonale można łączyć przyjemne z pożytecznym. To tam z inicjatywy Fundacji GARDA przy współpracy ze Stowarzyszeniem Nawojowska Grupa Wsparcia zorganizowano pierwszy ,,Bieg po uśmiech" oraz Integracyjny Dzień Dziecka.

Renault2

Jak wyjaśnia Grzegorz Migda, prezes fundacji GARDA, wyścig został podzielony na kategorie wiekowe, a dystans dostosowany był do każdej z nich. W ten sposób dzieci 2-3 letnie przebiegły 40 metrów, te w wieku 4-6 lat - 60 metrów, 7-8 lat - 100 metrów, 9-10 lat - 200 metrów, 11-12 lat - 400 metrów. Na 13 i 14 -latków czekał dystans długości 600 metrów, tak samo, jak i na uczniów gimnazjów. Wszyscy pozostali mogli startować w kategorii open, gdzie do przebiegnięcia był już kilometr.

Okazuje się, że frekwencja dopisała i nie zabrakło nawet biegaczy w najmłodszej kategorii wiekowej. Łącznie w wyścigu wzięło udział 211 osób.

- Podczas imprezy zbieraliśmy środki na wykończenie domu dla Kubusia Tuczyńskiego z Nawojowej - informuje Grzegorz Migda.
- Udało nam się zebrać 8511zł!

Za uzyskane środki już zakupione zostały bony do sklepu meblowego.

Kuba ma dziewięć lat. Jakiś czas temu zdiagnozowano u niego guza ośrodkowego układu nerwowego, wodogłowie oraz nadciśnienie śródczaszkowe. Tuczyńscy kilka lat temu rozpoczęli budowę domu, teraz jednak walka o zdrowie Kubusia pochłania wszystkie oszczędności. Sześcioosobowa rodzina nie została jednak bez pomocy, ludzie o dobrych sercach postanowili wesprzeć Kubę i jego bliskich. Dom powstaje obecnie w czynie społecznym, dzięki zaangażowaniu wielu organizacji pozarządowych, firm, instytucji i osób prywatnych z województwa małopolskiego. Środki na budowę zbiera się też podczas takich akcji, jak ta niedzielna.

,,Bieg po uśmiech" połączony był z Integracyjnym Dniem Dziecka, dlatego na uczestników imprezy czekało sporo atrakcji, jak choćby dmuchaniec, loteria fantowa, przejażdżki na motocyklu, ogromne bańki mydlane, czy różne smakołyki. Wydarzenie uświetnił też występ Michała Szczygła, finalisty programu ,,The Voice of Poland".

Podziękowania należą się licznym partnerom i sponsorom imprezy. Wśród nich znaleźli się:
Klub Halny Nowy Sącz, Anna i Robert Stefańscy, Małgorzata Gałęziowska, Anna Filus, Jacek Kociołek – F. H. U. „Multipak" s. c. Nowy Sącz, Renata i Grzegorz Ząber, Tomasz Dadaś – „TOM – TRANS” Marcinkowice, Alicja Michalik – „Firma Handlowo-Usługowo-Transportowa AMI” Nowy Sącz, Patryk Plata „Elevar” , Jakub Mrowca – Nowy Sącz, Bogusław Sroka – Żeleźnikowa Mała, Fundacja „Renovo”, Salon fryzjerski Mariola Widlak, Beata Juszyńska – Salon Fryzjerski „Beata”, Małgorzata Brdej – DERCOSMEDIC, Pasieka „Barć” – Kamianna, ZWS „BARON”, Krzysztof Zając – DROMADER & DROMADER JUNIOR, MAXIMUS pub & pizza, „Trojan Sport”,„Laskopol”,  Krzysztof Marcisz – „Motor S.C." sklep motoryzacyjny, Grupa Motocyklistów z Sącza – Bikers, Monika i Krzysztof Orzechowscy, Józef Koral – „Lody Koral”,  Sursum Corda, firma BORLUX, Avangarda Studio Fryzur, Paintball Gródek nad Dunajcem, ZABA JUSTYNA ZABRZYŃSKA – producent worków Sako, Genesis siłownia, Boulder Zone, Dexters Team, Nails Studio Katarzyna Żelazko, Luana.

O bezpieczeństwo uczestników wydarzenia zadbali natomiast strażacy i obsługa medyczna z Nawojowej.

– Nie sposób wymienić tu wszystkich ludzi dobrego serca zaangażowanych w to wydarzenie - cieszą się organizatorzy.

fot.

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.