Młody hokeista KTH walczy o życie. Nadzieja na pokonanie raka kosztuje 1,7 mln zł

Pierwszą wojnę o życie Norbert stoczył mając zaledwie cztery latka. Druga wojna z chorobą trwa teraz. Ta choroba to neuroblastoma - postępny nowotwór, który próbuje zabić dziecko z ukrycia, nie dając bardzo długo żadnych objawów. Jest nadzieja, że i tym razem chłopak wygra, ale szansa na zwycięstwo ma ogromną cenę: ok 1.7 miliona złotych.

wsb3

Norbert w te wakacje będzie świętował 12 urodziny. Mieszka wraz z rodzicami i rodzeństwem w Mochnaczce Niżnej koło Krynicy. Jest wesołym, towarzyskim chłopakiem, trenuje grę w hokeja w Klubie Młodzieżowym KTH Krynica.

Neuroblastomę zdiagnozowano gdy miał 4 lata.

- Szpital w Prokocimiu stał się wówczas naszym drugim domem na 8 miesięcy. Po wyleczeniu bardzo często wracaliśmy tam na badania, jednak z upływem czasu byliśmy coraz spokojniejsi. Nasz okres w zdrowiu trwał sześć lat. Udało nam się od nowa zacząć normalnie żyć, bez strachu - opowiadają rodzice chłopca.

Ponowny atak choroby stwierdzono 28 listopada. Nie było żadnych objawów, żadnych dolegliwości, żadnego spadku formy. Próby wysiłkowe nie były dla chłopaka żadnym problemem.

W trakcie corocznych badań kontrolnych w Prokocimiu badanie tomografem ujawniło guza w klatce persiowej .

- Zakwalifikowano nas do grupy wysokiego ryzyka i agresywnego leczenia obejmującego bardzo mocną chemioterapię, zabieg chirurgiczny, autoprzeszczep, radioterapię, kwasy i przeciwciała. Sprawowanie ciągłej opieki nad Norbertem całkowicie i na nowo zmieniło nasze życie prywatne jak i zawodowe. Koniecznością była częściowa rezygnacja z pełnoetatowej pracy zawodowej. Cały nasz czas i starania poświęcamy Norbertowi – on teraz tego bardzo potrzebuje. Tak czuje się najbezpieczniej. Na szczęście nie brakuje wokół nas ludzi dobrego serca, którzy wspierają nas w każdej potrzebie - opowiada mama chłopca.

Dużą nadzieję na pokonanie choroby daje leczenie przeciwciałami  Anty-GD-2. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia nie zrefunduje  Norbertowi terapii, a jej koszt oszacowano na gigantyczną kwotę: blisko 1,7 mln zł.

Bez pomocy życzliwych ludzi rodzina chłopca nie zdoła zapłacić za leczenie. Czas na zebranie pieniędzy jest do października. Każda złotówka jest bezcenna!

Pomóc Norbertowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1354 pomoc dla Norberta Gumoli”

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.