Małą Galerią zawładnęło dziewięć Sztuk Pięknych

Małą Galerią zawładnęło dziewięć Sztuk Pięknych

To ostatnie chwile, by obejrzeć wyjątkową wystawę w sądeckiej Małej Galerii. Znalazły się tam prace nie jednego, a całej grupy artystów – wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. To doskonała okazja, by zobaczyć co potrafią wykładowcy i dyskretnie zajrzeć w ich dusze.

Swoje prace zaprezentowali: Iwona Bugajska-Bigos, Magdalena Chadaj, Agata Rolka, Karol Gąsienica Szostak, Andrzej Naściszewski, Andrzej Szarek, Grzegorz Sztwiertnia, Marek Szymański oraz Krzysztof Tomalski. 

Ilu artystów, tyle odcieni sztuki zobaczyć można w czterech ścianach galerii na Plantach – od malarstwa, przez rysunek, fotografię, tkaninę, aż po rzeźbę.

– Jest to nie tylko spotkanie wystawiających swoje prace osób, ale w pewnym sensie też przyjaciół, którzy od dziesięciu lat ze sobą współpracują na płaszczyźnie pedagogicznej – mówił Andrzej Szarek podczas wernisażu.

Wystawa w artystyczny sposób uświetniła obchody 20-lecia PWSZ w Nowym Sączu, ale także 10-lecie Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych, czyli kierunku, na którym młodych miłośników sztuki kształcą wymienieni wyżej artyści.

Temat tej wystawy ,,Sztuki piękne” jest trochę dwuznaczny. Bo można go rozumieć jako to, co robimy, czyli nasze rzeźby, malarstwo, grafika, ale generalnie ludzie są piękni, więc my też się wpasowujemy do tego obszaru – wyjaśniał Andrzej Szarek.

To ostatnie chwile, by zobaczyć wspólne dzieło dziewięciorga artystów. Wystawę można oglądać już tylko do 18 czerwca.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.