Po burzy wyłonił się koszmarny obraz zniszczonych miesięcy pracy. Pomoc płynie od miłośników rocka, dołączysz?

Po burzy wyłonił się koszmarny obraz zniszczonych miesięcy pracy. Pomoc płynie od miłośników rocka, dołączysz?

Miesiące ciężkiej pracy organizatorów, dogrywania wszystkich kwestii od technicznych, po zapraszanie zespołów… Wszystko zniweczyło 15 minut nawałnicy, jaka przeszła przez nasz region w sobotę, po czym przesunęła się nad powiat tarnowski. Tam mieszkaniec Grybowa Łukasz Dyda organizował Szerzyński Wieczór Rockowy. Nasz portal DTS24 miał nad wydarzeniem patronat, dlatego właśnie do naszych Czytelników, którym serce bije w rytmie rocka, zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc.

Nawałnica z gradem i silnym wiatrem przeszła przez Szerzyny sobotnim popołudniem, niespełna dwie godziny przed planowanym rozpoczęciem wydarzenia. Na miejscu były zespoły, wszystko było dopięte na ostatni guzik, pozostało jedynie oczekiwanie na publiczność.

,,Kilkanaście miesięcy ciężkiej pracy organizatorów, ogromnie zaangażowanie wielu jednostek technicznych, firm oraz naszego wójta Grzegorza Gotfryda. Wystarczyło dosłownie kilka minut potężnej nawałnicy, żeby spektakularne efekty naszej pracy zamieniły się w totalną ruinę, nie pozostawiając dosłownie na wszystkim suchej nitki” – opisuje Łukasz Dyda z Grybowa.

Do samego końca organizatorzy mieli nadzieję, że festiwal uda się zorganizować, jednak po przejściu frontu burzowego, wyłonił się obraz zniszczonego sprzętu i wszystkiego, co znajdowało się w pobliżu sceny. Nie dało się niczego uratować. Nie było też wątpliwości – ze względów bezpieczeństwa wydarzenie trzeba było odwołać.

,,Szukając pozytywów tego koszmaru, najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Żywioł z jakim przyszło nam się zmierzyć spowodował naruszenie konstrukcji sceny, totalne zalanie sprzętu zarówno ekipy akustycznej, jak i zespołów, co doprowadziło do poniesienia przez Organizatorów znacznych strat” – relacjonuje Łukasz Dyda.

W obliczu niszczycielskiej siły żywiołu zespoły solidarnie zrzekły się większości swoich wynagrodzeń, a ludzie dobrej woli pomogli przy uporządkowaniu terenu.

,,To właśnie Wy, okazaliście się być tymi przyjaciółmi, których my poznaliśmy w biedzie. Zarówno organizatorzy, zespoły, jak i wszyscy uczestnicy wykazali się niesamowitą rockową solidarnością, za co wszystkim Wam ogromnie dziękujemy. Do zobaczenia za rok” – napisał na portalu zrzutka.pl Łukasz Dyda.

Za namową zespołów, organizatorzy postanowili ogłosić publiczną zbiórkę na pokrycie strat, które poczyniła nawałnica. Do zrzutki można dołączyć —>TUTAJ.

Czytaj także: Obraz po nawałnicy. Około 90 interwencji strażackich, przewrócone żaglówki, uszkodzone dachy, połamane drzewa

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama