DK28. Nie żyje 42-letni motocyklista. Dwie osoby w ciężkim stanie

DK28. Nie żyje 42-letni motocyklista. Dwie osoby w ciężkim stanie

Śmiercią 42-letniego motocyklisty zakończył się sobotni wypadek w Gródku. Do zdarzenia doszło na DK28 prowadzącej z Grybowa do Gródka na tzw. ,,ropskiej górze”.  Było około godziny 16:00, kiedy 18-latek jadąc Volkswagenem, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w motocyklistę. Jednośladem podróżowały dwie osoby. Obie w ciężkim stanie trafiły do szpitala.

Jak przekazuje komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, wstępnie policjanci ustalili, że 18-letni mieszkaniec Sądecczyzny, kierując samochodem marki Volkswagen z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym motocyklem marki Harley Davidson.

,,W wyniku zdarzenia 42-letni kierujący i 39-letnia pasażerka motocykla oraz 17-letni pasażer Volkswagena z ciężkimi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Niestety kierujący motocyklem w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu” – informuje komisarz Justyna Basiaga.

Na miejscu przez wiele godzin pracowali policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego prowadzili oględziny.

,,Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego oraz prowadzone w tej sprawie śledztwo, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku” – dodaje rzeczniczka sądeckiej policji.

Czytaj także: Po burzy wyłonił się koszmarny obraz zniszczonych miesięcy pracy. Pomoc płynie od miłośników…

Fot. Paweł Sekuła 

Reklama