Po 50 akcjach poszukiwawczych Atena przeszła na emeryturę

Po 50 akcjach poszukiwawczych Atena przeszła na emeryturę

krynicki GOPR, zmiana warty

Po 50 akcjach poszukiwawczych Atena przeszła na zasłużoną emeryturę. Tym samym nastąpiła zmiana warty pośród psów ratowniczych Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kto zastąpi weterankę?

W ubiegłą niedzielę (9 października) na Jaworzynie Krynickiej zakończyło się centralne szkolenie psów ratowniczych GOPR. Wówczas na zasłużoną emeryturę przeszła Atena. Przez swoją ,,zawodową” karierę 50 razy brała udział w szukaniu zaginionych osób. Czas by odpoczęła. Starość spędzi u boku swojego przewodnika i właściciela Mariusza. Jej miejsce zajęła Go-Freja, która zaliczyła pierwsze egzaminy w GOPR.

krynicki GOPR, zmiana warty

,,Warto również zaznaczyć, że podczas wspomnianych wcześniej egzaminów Goldi zdała egzamin na psa o specjalności szukania osób martwych oraz gruzowego. Ten ostatni egzamin odbył się na poligonie PSP w Nowym Sączu pod okiem specjalistów w tej dziedzinie, za co serdecznie im dziękujemy. Jak donoszą egzaminatorzy wszystkie nasze psy wypadły bardzo dobrze” – podzielili się w mediach społecznościowych członkowie krynickiej grupy GOPR.

Fot. Grupa krynicka GOPR
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama