Piwniczna-Zdrój: zatrzymano mężczyznę podejrzanego o podpalenie budynku

Policjanci z Piwnicznej-Zdroju zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie drewnianego budynku mieszkalnego. Usłyszał on zarzuty naruszenia miru domowego i zniszczenia cudzej rzeczy.

Renault2

4 listopada 2019 roku w Piwnicznej-Zdroju doszło do niebezpiecznego pożaru, w wyniku którego spłonął drewniany budynek na kamiennej podmurówce. Straty oszacowano na kwotę ponad 380 tysięcy złotych. O sprawie informowaliśmy TUTAJ. Już wtedy zakładano, że pożar został celowo wzniecony przez podpalacza.

W wyniku działań funkcjonariuszy piwniczańskiej policji zatrzymano 63-letniego mieszkańca gminy Piwniczna-Zdrój, podejrzanego o wywołanie pożaru.

- Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju zwrócili się do Prokuratury Rejonowej w Muszynie, a ta z kolei do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu VIII Zamiejscowy Wydział Karny z siedzibą w Muszynie z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - informuje Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Decyzją sądu, mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.