Piwniczna-Zdrój: wywrotka auta na oblodzonej drodze zmobilizowała służby. Walczą z lodem [film]

We wtorek w Piwnicznej-Zdroju samochód osobowy jadąc stromą oblodzoną drogą przewrócił się na bok. Autem podróżowały cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało, o czym informowaliśmy TUTAJ. Jak donosi nasz Czytelnik, wkrótce po tej sytuacji, gmina postanowiła zająć się zabezpieczeniem śliskiej nawierzchni.

wsb3

„Po zdarzeniu, które opisywaliście, mieszkańcy domagali się od gminy, aby zadbała o tę oblodzona drogę. Jak widać, służby wzięły się porządnie za swoje obowiązki. Wcześniej było to wielką trudnością i mieszkańcy w ubiegłych latach musieli sami ją posypywać” – zwraca się do naszej redakcji jeden z Czytelników i jako dowód przesyła nagranie.

„Chodzi mi o dwa przesłania. Pierwsze, że musiało się coś wydarzyć, aby gmina dostrzegła, że powinna utrzymywać systematycznie tę drogę, bo jest naprawdę niebezpieczna, a drugie to oczywiście „nowoczesny sposób posypywania”, w który musiało się zaangażować trzech pracowników komunalnych” – pisze Czytelnik.

Jak dodaje, okoliczni mieszkańcy mają nadzieję, że od tej pory gmina będzie cały czas dbać o zimowe utrzymanie drogi, oraz że nie była to tylko jednorazowa akcja.

 

fot. PSP Nowy Sącz

film. Czytelnik

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]