Piwniczna-Zdrój: wywrotka auta na oblodzonej drodze zmobilizowała służby. Walczą z lodem [film]

Piwniczna-Zdrój: wywrotka auta na oblodzonej drodze zmobilizowała służby. Walczą z lodem [film]

We wtorek w Piwnicznej-Zdroju samochód osobowy jadąc stromą oblodzoną drogą przewrócił się na bok. Autem podróżowały cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało, o czym informowaliśmy TUTAJ. Jak donosi nasz Czytelnik, wkrótce po tej sytuacji, gmina postanowiła zająć się zabezpieczeniem śliskiej nawierzchni.

„Po zdarzeniu, które opisywaliście, mieszkańcy domagali się od gminy, aby zadbała o tę oblodzona drogę. Jak widać, służby wzięły się porządnie za swoje obowiązki. Wcześniej było to wielką trudnością i mieszkańcy w ubiegłych latach musieli sami ją posypywać” – zwraca się do naszej redakcji jeden z Czytelników i jako dowód przesyła nagranie.

„Chodzi mi o dwa przesłania. Pierwsze, że musiało się coś wydarzyć, aby gmina dostrzegła, że powinna utrzymywać systematycznie tę drogę, bo jest naprawdę niebezpieczna, a drugie to oczywiście „nowoczesny sposób posypywania”, w który musiało się zaangażować trzech pracowników komunalnych” – pisze Czytelnik.

Jak dodaje, okoliczni mieszkańcy mają nadzieję, że od tej pory gmina będzie cały czas dbać o zimowe utrzymanie drogi, oraz że nie była to tylko jednorazowa akcja.

 

fot. PSP Nowy Sącz

film. Czytelnik

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama