Ugotują potrawy z różnych stron świata, by pomóc w budowie domu

Ugotują potrawy z różnych stron świata, by pomóc w budowie domu

Już w najbliższą sobotę (7 grudnia) w Nowym Sączu spróbować będzie można potraw z trzynastu krajów świata. International Cooking Day w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University obfitować będzie także w różne inne atrakcje. Wydarzenie odbywa się po raz 17. i jak zwykle ma charakter charytatywny. Tym razem celem będzie pomoc w budowie domu dla Julii i Kamili Tubek.

International Cooking Day rozpocznie się o godzinie 12:00 w głównym holu budynku C, uczelni przy ulicy Zielonej w Nowym Sączu. Tradycyjnie wydarzenie przygotowali studenci WSB-NLU oraz goście programu Erasmus+, pochodzący z różnych stron świata.

Dzień będzie okazją do spróbowania tradycyjnych potraw z Erytrei, Hiszpanii, Kazachstanu, Rosji, Tatarstanu, Maroko, Nigerii, Turcji, Ukrainy, Indii, USA, czy Polski.

Jednak to nie koniec atrakcji. W trakcie wydarzenia będzie można skorzystać z Wirtualnej Rzeczywistości, czy wypróbować alko- i narko-google. Zespół “The Sunflowers” zagra zimowo-świąteczne utwory w klimacie alternatywnego popu z elementami jazu. Swoje umiejętności zaprezentują także półfinaliści programu ,,Mam talent”, czyli nowosądecka grupa Screamo Trickz, o której pisaliśmy TUTAJ.

– Każdy będzie mógł spotkać się ze studentami z prawie każdego kontynentu, wymienić poglądy, doświadczenie bądź po prostu porozmawiać o kulturze i obyczajach naszych przyjaciół, a co najważniejsze dołożyć cegiełkę na dokończenie budowy domu – podkreślają organizatorzy.

Tym razem środki zebrane podczas International Cooking Day wesprą budowę i wyposażenie domu dla Julii i Kamili Tubek. Dziewczyny cierpią na rdzeniowy zanik mięśni i muszą poruszać się na wózkach inwalidzkich. Mieszkają wraz z mamą w wynajętym domu w Piątkowej, a ich dom nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na pomoc ruszyła fundacja Renovo, która podjęła się budowy domu dla rodziny, o czym pisaliśmy TUTAJ.

W organizacji wydarzenia w WSB-NLU pomagają również uczniowie Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego, ponieważ obie siostry Tubek związane są ze szkołą: Julia jest jej uczennicą, a Kamila absolwentką.

Jak informują przedstawiciele uczelni, w organizację Inernational Cooking Day włączyło się także wielu partnerów, miedzy innymi: Fundacja Bezpiecznie do Celu, Dziecięcy Uniwersytet I wieku WSB-NLU, Uzdrowisko KrynicaŻegiestów S.A producent wody mineralnej Kryniczanka, Wawel S.A., Klub Aktywnych Mam, Rada Uczelniana WSB-NLU, Projekt Zdrowie Nowy Sącz, Program Erasmus +.

Wydarzeniami towarzyszącymi będą: wykład dla dzieci z Dziecięcego Uniwersytetu I-go Wieku WSB-NLU z Mikołajkami oraz VIII Edycja projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”.

fot. WSB-NLU

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.