Piwniczna-Zdrój. Tragiczny finał pożaru domu

Piwniczna-Zdrój. Tragiczny finał pożaru domu

Piwniczna-Zdrój, śmiertelna ofiara pożaru

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś w nocy w Piwnicznej-Zdroju (31 lipca). W pożarze domu przy ulicy Śmigowskie zginął mężczyzna.

O godzinie 3:19 do działań zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna Zdrój, OSP Głębokie, OSP Kosarzyska oraz OSP Łomnica. Jak się okazało, pożar wybuchł w jednym z pomieszczeń murowanego domu. Na miejscu strażacy dowiedzieli się, że w budynku może ktoś przebywać. Jedna z mieszkanek była na zewnątrz.

– Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, potwierdzeniu odłączenia prądu od budynku, zbudowaniu jednej linii gaśniczej, wprowadzeniu do wnętrza roty wyposażonej w sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz kamerę termowizją w celu zlokalizowania ogniska pożaru oraz podjęcia skutecznych działań gaśniczych – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy gasili ogień i jednocześnie oddymiali pozostałe części domu. W trakcie działań dokonali przykrego odkrycia – w pomieszczeniu objętym pożarem znaleźli zwęglone ciało 42-letniego mężczyzny. Załoga karetki pogotowia ratunkowego potwierdziła jego zgon.

Na koniec okna w budynku zostały otwarte, pomieszczenia przewietrzone oraz sprawdzone kamerą termowizyjną i miernikami gazowymi. Działania straży pożarnej trwały niemal dwie i pół godziny. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

fot. PSP w Nowym Sączu

Czytaj też: Wakacje pracowite dla ratowników Grupy Krynickiej GOPR

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.