Wakacje pracowite dla ratowników Grupy Krynickiej GOPR

Wakacje pracowite dla ratowników Grupy Krynickiej GOPR

Grupa Krynicka GOPR

Wakacje to zawsze niezwykle pracowity czas dla członków Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tylko w ubiegłym tygodniu ratownicy Grupy Krynickiej ruszyli na pomoc dwunastu osobom.

Jedna z interwencji goprowców dotyczyła upadku z konia w Tyliczu. Ratownicy zostali wezwani do tego zdarzenia 17 lipca. Poszkodowana z urazem miednicy otrzymała pierwszą pomoc i trafiła pod opiekę zespołu karetki pogotowia.

– Tego samego dnia po godzinie 22:00 pomocy potrzebowała nastolatka, która w rejonie szlaku zielonego ze Złockiego na Jaworzynę Krynicką dostała silnych duszności w wyniku ataku astmy. Po udzieleniu pomocy przez ratowników poszkodowana wraz z opiekunem została przetransportowana samochodem terenowym do karetki – relacjonują członkowie Grupy Krynickiej GOPR.

Z kolei 19 lipca goprowcy z Centralnej Stacji Ratownictwa w Krynicy-Zdroju ruszyli na pomoc nieprzytomnej osobie na czerwonym szlaku w rejonie Runku. Poszkodowany nastolatek otrzymał pomoc i odzyskał przytomność. Następnie został przetransportowany do karetki pogotowia, która oczekiwała w dolinie Szczawnika.

Dwa dni później ratowników zadysponowano w rejon góry Parkowej do osoby ze złamaną nogą. Kończyna została unieruchomiona, a poszkodowany trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia. Podobna sytuacja miała miejsce 24 lipca w okolicy Bacówki nad Wierchomlą. Tam turystka ze złamaną nogą została zabezpieczona i ewakuowana do doliny Szczawnika.

Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR działają nie tylko w przypadku niebezpiecznych zdarzeń. Na przykład w ubiegłą niedzielę zabezpieczali Zawody o Puchar Bike Parków Grupy Pingwina – II edycja Słotwiny Arena Ski&Bike Park. Chociaż i wtedy ich interwencja okazała się niezbędna – dwukrotnie udzielali pomocy przy urazach barków.

Jak przypominają goprowcy, numery telefonów, pod które należy dzwonić, kiedy potrzebuje się pomocy w górach, to: 601 100 300 oraz 985.

fot. Grupa Krynicka GOPR

Czytaj też: Partia popularnych chipsów wycofana ze sprzedaży. Dla niektórych może być niebezpieczna

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.