Ruch pieszy i kołowy w Nowym Sączu na chwilę zastygnie

Ruch pieszy i kołowy w Nowym Sączu na chwilę zastygnie

Nowy Sącz

Już jutro 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Jak pisaliśmy TUTAJ, w całej Polsce o godzinie 17:00 uruchomione zostaną syreny alarmowe. Wydarzenie sprzed lat zostanie upamiętnione także w Nowym Sączu.

Oficjalne nowosądeckie uroczystości odbędą się o godzinie 17:00 przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego na Al. Stefana Batorego. O tej samej porze w mieście zabrzmi ciągły, trwający minutę, sygnał alarmowy. Ponadto prezydent miasta apeluje do mieszkańców o wstrzymanie na tę chwilę ruchu kołowego i pieszego.

Powstanie warszawskie wybuchło 1 sierpnia i trwało do 3 października 1944 roku. Zostało zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji Burza i było skierowane przeciw wojskom niemieckim, które okupowały stolicę Polski. Zakończyło się kapitulacją powstańców. W trakcie działań straty wojsk polskich wyniosły ok. 16 tysięcy zabitych i zaginionych, a także 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli.  Co więcej, w tym czasie zginęło od 150 do 200 tysięcy cywilnych mieszkańców Warszawy, a większa część lewobrzeżnej Warszawy została zniszczona.

fot. arch. KNB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Thomas Bach przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Otwarcie Klubu Olimpijskiego. Jak ważną rolę miał Polski Komitet Olimpijski w inspirowaniu młodych pokoleń?

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.