Piwniczna – Zdrój. Jubileusz Pożycia Małżeńskiego. Wręczono odznaczenia (zdjęcia)

Piwniczna – Zdrój. Jubileusz Pożycia Małżeńskiego. Wręczono odznaczenia (zdjęcia)

piwniczna, jubileusz pożycia małżeńskiego, 2022

Dziś (19 października) o godz. 11.30 w Piwnicznej – Zdroju odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu Pożycia Małżeńskiego. Udział wzięli jubilaci z gmin Rytro oraz Piwniczna, którzy trwają w małżeństwie od pięćdziesięciu oraz sześćdziesięciu lat.

Jubilaci już wcześniej otrzymali listy gratulacyjne, które zostały nadesłane z Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Dyrektor Biura Odznaczeń i Nominacji Roman Kroner poinformował jubilatów o nadaniu medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Dziś podczas uroczystości wręczono te odznaczenia.

W uroczystości wzięli udział między innymi: burmistrz Piwnicznej – Zdroju Dariusz Chorużyk, wójt gminy Rytro Jan Kotarba, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Piwnicznej – Zdroju oraz przewodniczący gminnej rady w Piwnicznej. Przez całą imprezę przygrywała góralska kapela muzyczna. Pani Maria, która brała udział w uroczystości w rozmowie z portalem DTS24 relacjonuje dzisiejsze wydarzenia następująco.

– Wszystko rozpoczęło się od przywitania nas przez panią kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, która odczytała Psalm o Miłości. Otrzymaliśmy życzenia i gratulacje. Ugoszczono nas smacznym obiadem i deserem. Wręczono nam pamiątkowe medale, dyplomy, legitymacje, upominki rzeczowe oraz piękne kwiaty – mówi pani Maria, która 22 lipca obchodziła jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Fot: dts24.pl

Czytaj także: Igrzyska Europejskie 2023 w Nowym Sączu. Powód? Breaking

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama