Igrzyska Europejskie 2023 w Nowym Sączu. Powód? Breaking

Igrzyska Europejskie 2023 w Nowym Sączu. Powód? Breaking

Igrzyska Europejskie 2023 w Nowym Sączu

To już pewne, Nowy Sącz będzie częścią Igrzysk Europejskich 2023 za sprawą nowej dyscypliny olimpijskiej ,,breaking”. Informacje o tym fakcie przedstawił Marcin Nowak – prezes Spółki Igrzyska Europejskie 2023, podczas Europejskiego Kongresu Sportu w Zakopanym.

Breaking to rodzaj tańca z dużą liczbą elementów siłowo-sprawnościowych oraz kroków wykonywanych z rękami i nogami na ziemi. Kwalifikowany jest w grupie sportów tanecznych. Na 33. Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku zadebiutuje jako dyscyplina sportowa. Przyjęcie breakingu w poczet dyscyplin olimpijskich wywołało niemałe kontrowersje. Członkami polskiej kadry narodowej są: Agata Chwatko, Paulina Starus, Dawid Rostkowski i Tomasz Kuliś.

Mamy to! Teraz już oficjalnie! W Nowym Sączu w przyszłym roku odbędzie się jedna z dyscyplin w ramach Igrzysk Europejskich 2023! W Parku Strzeleckim w amfiteatrze odbędą się Mistrzostwa Europy w breaking. Ta dyscyplina zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, a zawody w Nowym Sączu będą kwalifikacjami do tej najważniejszej sportowej imprezy na świecie – poinformował w mediach społecznościowych Tomasz Michałowski, prezes Stowarzyszenia dla Miasta.

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama