Piwniczna: grupa mieszkańców chce odwołać burmistrza. Szykują referendum

Grupa mieszkańców po dziesięciu miesiącach urzędowania burmistrza Miasta i Gminy w Piwnicznej-Zdroju, Dariusza Chorużyka chce go odwołać ze stanowiska przed upływem kadencji. Powstał komitet referendalny. Oponenci obwiniają burmistrza między innymi za zmarnowanie szansy na 10 milionowe dofinansowanie przeznaczone na budowę przedszkola oraz za niespełnienie wyborczych obietnic. Dariusz Chorużyk twierdzi, że zarzuty są bezpodstawne. 

WSB2020

- Zdecydowaliśmy, wspólnie z Marią Grucelą, Łukaszem Jarzębakiem, Anetą Cycoń i Józefem Toczkiem zainicjować referendum. Ciężko o jakiekolwiek porozumienie, bo burmistrz po prostu nas nie słucha  - mówi w rozmowie z "Dobrym Tygodnikiem Sądeckim" przewodniczący Rady Osiedla Kosarzyska, Piotr Ściegienny.

Burmistrz odpiera zarzuty. Tłumaczy, że projekt na podstawie którego miało powstać przedszkole, zawierał błędy, a ponadto na udział własny trzeba byłoby zaciągnąć kredyt. - Przedszkole w gminie powstanie ale nie za 15 milionów złotych - zapewnia burmistrz.

Kością niezgody stało się też powołanie przez burmistrza na stanowisko jego zastępcy Dariusza Reśki, byłego burmistrza Krynicy. Wcześniej gospodarz gminy zapewniał, że będzie rządził sam.

-Po objęciu władzy na jednej z sesji Rady Gminy burmistrz poinformował nas, że podnosi sobie pensję, bo będzie zarządzał gminą sam. Słowa nie dotrzymał - mówi Ściegienny.

Jeżeli uda się zebrać około 850 podpisów - pod koniec listopada w Piwnicznej- Zdroju odbędzie się referendum mające na celu odwołanie burmistrza. Jego inicjatorzy przedstawili oświadczenie w którym deklarują, że nie będą proponować ani promować żadnego innego kandydata.

Więcej w najnowszym wydaniu "Dobrego Tygodnika Sądeckiego":

 

 

my way

28 comments

 1. Kinga gość 12 września, 2019 at 15:55 Odpowiedz

  Naprawdę nie wiedziałam że ludzie mogą być tak perfidni ledwo ogłoszono wyniki wyborow 07.11.2018 już się będą przyglądać nowemu Burmistrzowi a na byłego piszą niestworzone rzeczy naprawdę o pamiętajcie się i wspólnie zastanówcie się co zrobić aby pomniejszyć się zadłużenie w piwnicznej. Nie piszcie bredni bo każdy jest człowiekiem i może kiedyś nie wytrzymać
  Od pierwszego dna wyboru przez mieszkanców ,cześć wyborców nie akceptowała Dariusza Chorużyka .
  Dlaczego z wiadomego powodu liczyli na dalsze korzyści i stołki od poprzedniego Burmistrza ,szkalowali ,mozna to sprawdzić w okesie wyborczym ,aż po dzień dzisiejszy.
  Kiedy ten Pan Dariusza Chorużyk miał czas się skupić i normalnie fukcjonować???
  Nagonka na Burmistrza trwa już cały rok ,nawet się dziwię że ten czlwiek takie nękanie wytrzymał Skończcie już wypisywać te beznadziejne komentarze…
  W dniu 07.011 2018 ogłoszenia wyborów P.C .wypisywał o referendum .Tak nakręcił spiralę że pęka w szwach ,wszystko jest w internecie tylko jego komentarze ,można by to opisywać kilometrami wystarczy poczytać jego komentarze .
  Stop głupoty Fakt, że jadasz z koryta, nie powinna determinować twoich poglądów na świat i ludzi. Władza, to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Niestety, poprzednia ekipa, tą kategorią się nie poszczyciła. Nie wiem, gdzie ty widzisz sypiące się z rękawa pomysły. Powiedział, to co chciał by zrobić, jeśli sytuacja pozwoli. Gdy nic nic nie mówił, wyzywaliście go od nieudaczników i człowieka bez kompetencji. Więc zanim kogokolwiek obsmarujesz i zdyskredytujesz, daj mu szanse zaistnieć, a nie kierować się opiniami wyssanymi z palca. Trochę cierpliwości i najlepiej chłodna kąpiel.
  Mamy Wspaniałego Burmistrza i trzymajmy za niego kciuki nie pozwolimy zniszczyć Pana Chorużyka.

 2. Gość 12 września, 2019 at 16:35 Odpowiedz

  Ludzie ogarnijcie się nie słuchajcie debili był na fb kłozioł bojowy tu jest kozioł ofiarny i nawołuje do maczety ???? Kretyn mało mu tragedii która się wydarzyła??? Żadnego szacunku dla człowieka i on jest sołtysem?????!!!! Kochani pomyślcie sami ile nowego dobrego się zadziało dajcie, dajmy szansę dokończyć burmistrzowi co zaczął A zaczął z długami i deficytem z pustego i Salomon nie naleje !!! A poprzedni burmistrz wycyckał wszystko na nagrody dla siebie i

 3. Gość 12 września, 2019 at 21:31 Odpowiedz

  Posłuchania pod sklepem w Łomnicy Pani M pracująca w urzędzie w gminie oglaszala kto za Chorazyka będzie burmistrzem wraca stara klika właśnie zdradzila ze burmistrzem zostanie po referendum Janeczek zastępca lis Więc referendum było i jest od wyborów zaplanowane tak jak sołtys w Łomnicy!

 4. Jagna z magur 12 września, 2019 at 21:49 Odpowiedz

  Pan Ciągło zmiażdży Janeczka no i stołek pusty oj bida trzeba było więcej pisać Wszyscy wiemy żal dusze ściska Teraz deszczowka do zapłaty Lis nie pomoże .
  Wielki wstyd dla nas mieszkańców że mamy takiego obywatela w Piwnicznej, nagrywał wyzywał dziennie pisał na wszystkich szkalował że wszyscy bez wykształcenia ,bo on ma podstawowe !!
  Nie masz wstępu do urzędu Dno
  Nie wiem jak to z tym spadochronem czy czasami nie było ostrzeżenia????
  Zapracowałeś na przegraną i my Piwniczanie nie chcemy mieć z tobą do czynienia ,najlepiej wyjedz i nie pokazuj się więcej. …
  A rodzina co ma teraz zrobić ,chyba z tobą nie wyjadą ,bo się wstydzą !!!!
  Zenada Jednak Janeczek na burmistrza dlugo nie trza bylo czekać znów pijanstwo przekupstwo i rodzina zajmować bedzie stołki czy na to gmina czekała?? Kto stoi za tą ustawą inaczej tego nie mozna nazwać Klika stara poszoł Janeczek nie chcemy cie widziec ani w poniedzialek ani w tugodniu jesteś emerytem miejsce w kapciach nikt cie widziec nie chce

 5. Gość 13 września, 2019 at 00:53 Odpowiedz

  Jak ktoś jest bez winy niech pierwszy uniesie kamień..
  Burmistrz został wybrany i będzie chroniony
  Nas jest więcej ,którzy są zadowoleni z Pana Darka i tak już zostanie nie !!!
  Do koryta nie wróci już stara klika jest to pewne!

 6. admin 13 września, 2019 at 19:02 Odpowiedz

  Drodzy Czytelnicy. Będziemy wdzięczni za uczciwą dyskusję bez prób manipulowania opinią. Wszystkie komentarze oprócz wpisu “Piwniczanki” pochodzą z tego samego numeru IP.

 7. Jagna z magur 14 września, 2019 at 12:08 Odpowiedz

  Drogi Modernizatorze dbaj o komentujacuch i czytelników. A jak kilka osob ma tej samej sieci o internet IP to jak to rozwiązać?? Ważna jest prawda nie sądzi Pan???

 8. admin 15 września, 2019 at 14:59 Odpowiedz

  Komentarze podpisane nickami: Zofia, Gość, Gość serwisu, Jagna z Magur, Zocha, Zofia i Kinga Gość zostały zamieszczone z tego samego adresu IP. (unikatowy numer urządzenia w sieci komputerowej). To oznacza, że pochodzą z tego samego komputera.

  • Wolny Piwniczanin 16 września, 2019 at 11:39 Odpowiedz

   Proszę Admina o wytłumaczenie znaczenia ” unikatowy numer urządzenia w sieci komputerowej “. Na razie pozostaje mi się domyślać, że chodzi o IP z Urzędu Miejskiego w Piwnicznej, a domysły tworzą niepotrzebne plotki. Mieszkańcy z przyjemnością chcieliby poznać tak liczną rodzinę piszącą z jednego komputera. Mamy masę wolnych komputerów to odstąpimy, słabszym należy pomagać . Proszę przytoczyć również definicję ” demokracji ” , po wpisach widać , że zdecydowana większość tego nie rozumie.

 9. Gość 15 września, 2019 at 16:55 Odpowiedz

  Bardzo przepraszam 🙏 że tak się stało dodawalam te komentarze myśląc że nie zostaly dodane Bardzo przepraszam ze te durne komentarze Wielki Szacunek dla Pana jesli mozna prosic o usuniecie tych glupich komentarzy noc niebznaczacych dla mnie Pozdrawiam 🌹

  • Sobierad 20 września, 2019 at 06:12 Odpowiedz

   Media Access Control (MAC) sprzętowy adres karty sieciowej w sieciach standardu Ethernet i Token Ring, unikatowy w skali światowej, nadawany przez producenta danej karty podczas jej produkcji.Adres IP się może zmieniać w zależności od dostawcy internetu itp.a unikatowy nr. urządzenia to konkretny komputer .

  • Sobierad 20 września, 2019 at 12:54 Odpowiedz

   Już w tym roku w gminie Piwniczna Zdrój doszło do dwóch tragedii spowodowanych przez osoby uzależnione od alkoholu i narkotyków i gmina w tym Komisja od uzależnień i Mops w Piwnicznej Zdrój nie wyciągły odpowiednich wniosków po tych zdarzeniach i dalej tolerują pijackie meliny i alkoholików robiących co chcą a rodziny osób uzależnionych zostawia się samym sobie.Jeśli chodzi o referendum to odwołanie burmistrza na dzień dzisiejszy nie jest dobre dla gminy ponieważ nie ma nie było i pewnie nie będzie odpowiedniego kandydata na to stanowisko o czym możemy przekonać się na własnej skórze a mowa tutaj o drugim już w gminie referendum i złym zarządzaniu i nieudolności poprzednich burmistrzów.Żeby coś zmienić w gminie należało by nie tylko burmistrza zmienić ale także radnych i niektórych pracowników nazywanych przez gawiedz “siostrami które trzęsą gminą”.

 10. Mieszkanka 16 września, 2019 at 15:45 Odpowiedz

  Normalni ludzie nie są głupi widzą co się dzieje w naszej Piwnicznej i chcą porządku bez Nie ma pieniędzy. Bez perspektyw na przyszłość w naszej gminie brawo dla odważnych.

 11. Kinga gość 17 września, 2019 at 06:46 Odpowiedz

  Bardzo przepraszam 🙏 że tak się stało dodawalam te komentarze myśląc że nie zostały dodane
  Bardzo przepraszam ze te durne komentarze
  Wielki Szacunek dla Pana jesli można prosic o usuniecie tych glupich komentarzy nic nie znaczących dla mnie oraz Piwniczan
  Jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytułację ,wczoraj dzwoniłam do Waszej redakcji aby to wyjaśnić
  Pani obiecała ze porozmawia z Panem ,każdemu może się zdarzyć ,taka sytułacja
  Wyrazy Szacunku dla całej załogi i Wielkie Przepraszam Pozdrawiam

 12. Piotr Ciągło 28 września, 2019 at 00:11 Odpowiedz

  Witam,
  Szanowna Redakcjo jako ze umieszczone komentarze dotyczą bespośrednio mojej osoby. A publikowane komentarze naruszają moje dobre imię i godzą w moje dobra osobiste. Czynnosci ww. najprawdopodobniej robi ta sama osoba na łamach wielu stron i portali internetowych proszę o zabezpieczenie przez redakcję materiału i wszelkich dowodów związanych z tą sprawą. W mailu skierowanym do państwa podam dane do kontaktu w przedmiotowej sprawie.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.