Piwniczna: grupa mieszkańców chce odwołać burmistrza. Szykują referendum

Grupa mieszkańców po dziesięciu miesiącach urzędowania burmistrza Miasta i Gminy w Piwnicznej-Zdroju, Dariusza Chorużyka chce go odwołać ze stanowiska przed upływem kadencji. Powstał komitet referendalny. Oponenci obwiniają burmistrza między innymi za zmarnowanie szansy na 10 milionowe dofinansowanie przeznaczone na budowę przedszkola oraz za niespełnienie wyborczych obietnic. Dariusz Chorużyk twierdzi, że zarzuty są bezpodstawne. 

wsb3

- Zdecydowaliśmy, wspólnie z Marią Grucelą, Łukaszem Jarzębakiem, Anetą Cycoń i Józefem Toczkiem zainicjować referendum. Ciężko o jakiekolwiek porozumienie, bo burmistrz po prostu nas nie słucha  - mówi w rozmowie z "Dobrym Tygodnikiem Sądeckim" przewodniczący Rady Osiedla Kosarzyska, Piotr Ściegienny.

Burmistrz odpiera zarzuty. Tłumaczy, że projekt na podstawie którego miało powstać przedszkole, zawierał błędy, a ponadto na udział własny trzeba byłoby zaciągnąć kredyt. - Przedszkole w gminie powstanie ale nie za 15 milionów złotych - zapewnia burmistrz.

Kością niezgody stało się też powołanie przez burmistrza na stanowisko jego zastępcy Dariusza Reśki, byłego burmistrza Krynicy. Wcześniej gospodarz gminy zapewniał, że będzie rządził sam.

-Po objęciu władzy na jednej z sesji Rady Gminy burmistrz poinformował nas, że podnosi sobie pensję, bo będzie zarządzał gminą sam. Słowa nie dotrzymał - mówi Ściegienny.

Jeżeli uda się zebrać około 850 podpisów - pod koniec listopada w Piwnicznej- Zdroju odbędzie się referendum mające na celu odwołanie burmistrza. Jego inicjatorzy przedstawili oświadczenie w którym deklarują, że nie będą proponować ani promować żadnego innego kandydata.

Więcej w najnowszym wydaniu "Dobrego Tygodnika Sądeckiego":

 

 

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.