Garda wyostrza wzrok na pięknych niepełnosprawnych! Wyostrz i Ty!

Garda wyostrza wzrok na pięknych niepełnosprawnych! Wyostrz i Ty!

– Tworząc projekt #równiepiękni chcemy zwrócić uwagę na to, jak ciężko żyje się dzieciom z niepełnosprawnościami w naszym otoczeniu – mówi Grzegorz Migda, prezes Fundacji Garda. W ramach akcji dzieciaki z niepełnosprawnościami wezmą udział w darmowych sesjach zdjęciowych. Profesjonalne fotografie będą nie tylko piękną pamiątką, ale i świetną ilustracją ulotek czy różnego rodzaju zbiórek na leczenie lub rehabilitację.

– Żyjemy w XXI wieku, gdzie wszyscy powinni być RÓWNIE dobrze traktowani. Nie ważne czy bijemy rekordy w bieganiu, czy poruszamy się na wózku przy pomocy opiekuna, wszyscy jesteśmy równi i zasługujemy na szacunek. Niestety nadal spotykamy się z sytuacjami, w których osoby chore, traktowane są jakby były inne, gorsze – mówi Grzegorz Migda.

Projekt #RÓWNIEPIĘKNI powstał przy współpracy Fundacji Garda i Candyland Photography. W akcji mogą wziąć udział dzieci z niepełnosprawnościami w wieku od 6 miesięcy do 18 lat. Sesje zdjęciowe, w których dzieciaki przeistoczą się w modeli i modelki będą darmowe, a rodzice otrzymają minimum pięć zdjęć w formie cyfrowej. Fotografie będzie można wykorzystać na przykład w ulotkach z prośbą o przekazanie 1% podatku.

– Zdjęcia z sesji będą opublikowane zarówno na stronie fotografa jak i fundacji oraz w mediach społecznościowych z linkiem do zrzutki internetowej lub danymi konta fundacyjnego (jeśli rodzic takie posiada), aby zebrać jak największą ilość środków, które mogą pomóc w pokryciu choć części kosztów jakie ciążą na barkach rodziców dzieci niepełnosprawnych – informują organizatorzy.

Rodzice otrzymają także pomoc przy założeniu zbiórki internetowej, jeśli ich pociecha jej nie posiada.

Sesje zdjęciowe odbędą się w najbliższą sobotę (14 września) w  Ośrodku Kibice Razem Sandecja przy ulicy Broniewskiego w Nowym Sączu. Wymagane są zapisy telefoniczne pod numerem telefonu: 881915679.

Ilość miejsc jest ograniczona, jednak organizatorzy już planują kolejny termin akcji.

fot. ilustr.: unsplash

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama