,,Kreatywnie” okradała bank i jego klientów. Musi zwrócić ponad milion zł

,,Kreatywnie” okradała bank i jego klientów. Musi zwrócić ponad milion zł

Nowy Sącz, płyty winylowe

Była pracownica mBanku S.A miała popełnić kilka oszustw i przywałszczyć sobie 1 359 362,69 zł złotych na szkodę banku i klientów. 5 kwietnia Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu wniosek o skazanie Pauliny S. bez przeprowadzenia rozprawy.

Podejrzana kobieta została zatrzymana, a następnie aresztowana. Funkcjonariusze zabepieczyli pieniądze na jej rachunkach bankowych oraz rachunkach jej bliskich, którymi Paulina S. dysponowała.

,,Ustalono, że mBank S.A. pokrył lub zadeklarował pokrycie strat poniesionych przez jego klientów w związku z przestępczą działalnością Pauliny S. Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzuconych jej czynów i zgodziła się na wymierzenie jej kary” – informuje prokurator Justyna Rataj-Mykietyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Kobiecie grozi trzy lata pozbawienia wolności, a także grzywna w wysokości 300 stawek dziennych (przyjmując po 20 zł za wartość stawki). Będzie musiała również naprawić szkodę w całości, czyli oddać 1 359 362,69 zł. Spocznie na niej również obowiązek poniesienia kosztów postępowania sądowego.

,,W zakresie 19 czynów materiały ze śledztwa zostały wyłączone do odrębnego rozpoznania. W tym zakresie prowadzony jest szereg dalszych, intensywnych czynności śledczych mających na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy, w szczególności dokonywania jest wnikliwa analiza przepływów środków” – wyjaśnia prokurator Justyna Rataj-Mykietyn.

Czytaj także: Bobowa, Lipinki, Mszana Dolna. Frekwencja niższa niż poprzednio

Fot. ilustr. pixabay 

Reklama