Pilny komunikat polskiego wojska. Poderwano myśliwce

Pilny komunikat polskiego wojska. Poderwano myśliwce

Dziś (czwartek 15 lutego) Siły Powietrzne Ukrainy ogłosiły alert powietrzny związany ze startem grupy rosyjskich bombowców dalekiego zasięgu Tu-95MS z lotniska Ołenia w obwodzie murmańskim. Celem ataku stały się m.in. Kijów i Lwów. O związanej z nalotami aktywności wojskowego lotnictwa – również nad terenem wschodniej flanki NATO, poinformowało polskie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

„Informujemy, że obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związana z uderzeniami rakietowymi na terytorium Ukrainy. Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a Dowództwo Operacyjne RSZ na bieżąco monitoruje sytuację.

Ostrzegamy, że aktywowano polskie i sojusznicze statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju” – informuje Dowództwo Operacyjne RSZ w serwisie X.

Czytaj również: https://www.dts24.pl/ryszard-nowak-startuje-na-prezydenta-bo-jestem-zaniepokojony-sytuacja-w-nowym-saczu/

Photo by Colin Lloyd on Unsplash 

Reklama