Piłka nożna. Sandecja lepsza od Puszczy! Gole obrońców

Piłkarze z Nowego Sącza przełamali dziś passę dwóch kolejnych porażek i pokonali Puszczę Niepołomice 2:1.

Gole w tym spotkaniu rozgrywanym w ramach 31. kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi zdobywali obrońcy. W 45 minucie a więc moment przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, Michal Piter-Bućko popisał się celną główką udanie kończąc dośrodkowanie z rzutu rożnego Macieja Małkowskiego. Dla tego 33-letniego Słowaka była to czwarta ligowa bramka w bieżącej kampanii.

Sandecja dobiła gości zaraz po przerwie. W 55 minucie Adrian Basta wpakował futbolówkę do siatki po wrzutce z rzutu wolnego.

Puszczę tego popołudnia stać było jedynie na kontaktowe trafienie, które okazało się tym honorowym. W obrębie pola karnego faulowany był Marcin Orłowski. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Piotr Stawarczyk. Doświadczony 35-letni obrońca pokonał co prawda Marka Kozioła, ale golkiper „Biało-czarnych” był bliski skutecznej interwencji.

Czytaj również: GLINIK GORLICE LEPSZY OD TARNOVII [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Sandecja wygrała i nieco poprawiła klubowe nastroje na trzy kolejki przed zakończeniem zmagań na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Teraz przed piłkarzami z miasta nad Dunajcem rywalizacja z Wigrami Suwałki (wyjazd), Rakowem Częstochowa (dom) oraz GKS 1962 Jastrzębiem (wyjazd).

Sandecja Nowy Sącz – Puszcza Niepołomice 2:1 (1:0)

1:0 Piter-Bućko 45, 2:0 Basta 55, 2:1 Stawarczyk 74 (rzut karny).

Sandecja: Kozioł – Basta, Piter-Bućko, Flis – Kun, Kanach, Flaszka (87 Baran), Małkowski (90 Szufryn) – Maślanka, Ogorzały (80 Dudzic), Kałahur.

Puszcza: Mleczko – Bartków, Stawarczyk, Stępień, Widejko (65 Mikołajczyk) – Szczepaniak, Stefanik, Nowak, Żytek, Żurek (46 Orłowski) – Bąk (56 Sajdak).

Żółte kartki: Kun, Flaszka, Piter-Bućko – Szczepaniak, Bartków, Stefanik, Stawarczyk.

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Widzów: 1300.