Piłka nożna. Polski supertalent z Hiszpanii zagra w Starym Sączu!

Piłka nożna. Polski supertalent z Hiszpanii zagra w Starym Sączu!

Niedawno organizatorzy Międzynarodowego Turnieju Sokolika w piłce nożnej poinformowali o tym, że młodszy z braci Żuków – Miłosz, wystąpi w Starym Sączu na najbliższej edycji tych piłkarskich zmagań!

Starszy Michał gra w słynnej szkółce Barcelony La Masia. Młodszy Miłosz reprezentuje barwy Girony FC. Do jubileuszowego 10. Turnieju Sokolika zaproszenie przyjął hiszpański zespół Girona FC, a więc w czerwcu 2020 roku zobaczymy w Polsce młodszego z braci Żuk – można przeczytać na stronie Turnieju.

Co roku w Starym Sączu oglądamy talenty z wielkich europejskich klubów. Być może kiedyś okaże się, że są to gwiazdy europejskiego formatu? – komentuje dla nas Tomasz Popiela, organizator Sokolika, prezes Fundacji „Ja Też Mam Marzenia”.

Czytaj również: GLINIK GORLICE OGRAŁ SANDECJĘ II I ZOSTAŁ LIDEREM TABELI!

Warto wiedzieć, że Turniej Sokolika (obecnie o Puchar firmy Wiśniowski) to jedne z najlepszych zawodów w kategorii U-10 w Europie. Dzięki imprezie Stary Sącz odwiedziły już m.in. takie europejskie marki jak Borussia Dortmund, Liverpool FC czy Juventus Turyn.

Bieżącą edycję wygrali piłkarze Korony Kielce pokonując po serii rzutów karnych Rapid Wideń. W 2019 roku ta największa impreza sportowa dla 10-latków w Polsce gościła niemal 400 piłkarzy z trzynastu krajów!

Odwiedź konto autora na Twitterze

Fot. R.Szurek; archiwum Miłosz Żuk

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.