Glinik Gorlice ograł Sandecję II i został liderem tabeli!

Piłkarze Glinika Gorlice dowodzeni przez trenera Daniela Dawca w meczu 8. kolejki rozgrywek czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej pokonali 1:0 Sandecję II Nowy Sącz. Mecz odbył się na stadionie przy Kilińskiego.

Dzięki tej wygranej gorliczanie celujący w bieżącym sezonie w awans do trzeciej ligi, zajmują obecnie pozycję lidera tabeli. Ścisk w tabeli jest jednak niesamowity: Glinik, Bruk-Bet II Termalica Nieciecza, Unia Tarnów i Bocheński KS mają w dorobku po 16 „oczek”.

Ekipa z miasta nad Ropą wygrała po trafieniu z 56. minuty DS.Guilherme. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Hubert Maślanka.

Sandecja II Nowy Sącz – Glinik Gorlice 0:1 (0:0)

Bramki: DS.Guilherme 56′.

Żółte kartki: Wiktor Szewczak, Kacper Smoleń, Tadeusz Socha – Sebastian Kowalczyk.

Sandecja II: Krzysztof Baran – Miłosz Kałahur, Kacper Smoleń, Tadeusz Socha, Wiktor Szewczak (46′ Patryk Orlof), Kamil Ogorzały (62′ Szymon Zygmunt), Hubert Maślanka, Wiktor Żołądź (70′ Konrad Kuzera), Mateusz Dara, Mariusz Gabrych (81′ Dominik Urban), Kacper Palacz (55′ Sebastian Wąchała).

Glinik: Mariusz Różalski – Guilherme (82′ Dominik Martuszewski), Santiago, Dawid Drąg, Piotr Gogola, Hernani, Daniel Kmak (84′ Pavlo Konchuk), Sebastian Kowalczyk, Łukasz Krzysztoń, Piotr Martuszewski, Krzysztof Tarasek (79′ Kacper Susz).

Sędziował: Artur Dobek (Kraków).

Widzów: bez udziału publiczności