Piętnastoletni Oskar Waligóra z Piwnicznej przyszłością polskich sportów motorowych?

Piętnastoletni Oskar Waligóra z Piwnicznej przyszłością polskich sportów motorowych?

oskar waligóra piwniczna

Pochodzący z Piwnicznej 15-letni Oskar Waligóra jeszcze w tym roku wystartuje w Mistrzostwach Świata Super Enduro, które odbędą się w Tauron Arenie Kraków. Pomimo młodego wieku zawodnik osiąga coraz większe sukcesy i jest dobrze zapowiadającym się zawodnikiem sportów motorowych.

Pasję do takiej aktywności przejął po swoim tacie Bartku, który jest trenerem, pasjonatem i motywatorem w jednym. Od najmłodszych lat podpatrywał jego poczynania, słuchał wskazówek. Próbował dosięgać swoich starszych kolegów z klubu Enduro Team Piwniczna. Jednym z nich jest Michał Żytkowicz, który w rozmowie z portalem DTS24 podkreśla zalety Oskara Waligóry.

– Oskar wyspecjalizował się w terenowej jeździe motocyklem Hard Enduro oraz Super Enduro. To bardzo widowiskowa dyscyplina sportu. Już jako 14-latek był bezkonkurencyjny w klasie „85”. Rok obecny przyniósł jego kolejne dobre wyniki w zawodach rangi światowej. Mam tutaj na myśli chociażby starty w austriackim Erzbergrodeo czy w zawodach Enduro Panorama w Rumunii, gdzie zajął piąte miejsce i był najmłodszym uczestnikiem w stawce – mówi Michał Żytkowicz.

W powyższych imprezach nie ma podziału na klasy, zatem ścigają się w nich zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Nie ma też ograniczeń wiekowych i to pozwala Oskarowi sprawdzać się na tle zawodników z całego globu. Teraz przed młodym motocyklistą poważne wyzwanie. Grudniowe Mistrzostwa Świata w krakowskiej Tauron Arenie będą okazją do skonfrontowania swoich sił na tle wymagających rywali.

– Podczas tego wydarzenia będzie można spotkać nie tylko światowej klasy zawodników, ale też naszego rodaka i mistrza Tadka Błażusiaka. Warto też dodać, że Oskar wystąpi w dalszych rundach, które odbędą się w Izraelu, Niemczech oraz na Węgrzech. Mocno trzymamy za niego kciuki – mówi Michał Żytkowicz, kolega z zespołu Enduro Team Piwniczna.

Fot: archiwum własne

Czytaj także: Polski stand-up dziś w Nowym Sączu. Grzegorz Dolniak zaprasza Biegonice, bo ma do tego miejsca sentyment

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama