Pierwsza część sezonu narciarskiego za nami. Służby nie próżnowały

Pierwsza część sezonu narciarskiego za nami. Służby nie próżnowały

2020 rok przyniósł wiele zmian w naszym codziennym życiu. Inaczej tym razem wygląda też sezon narciarski. Pierwsza jego część dobiegła już końca, a miłośnicy sportów zimowych muszą poczekać do 17 stycznia, by znów wyruszyć na stoki. Zgodnie z decyzją rządu do tego dnia będą one zamknięte w związku ze staraniami o ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W grudniu ratownicy Grupy Krynickiej GOPR zabezpieczali trzy stacje narciarskie: Słotwiny Arena, Wierchomla – Hotel i Stacja Narciarska i Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A. W trakcie swoich dyżurów 18 razy udzielali pomocy amatorom białego szaleństwa. Interwencje dotyczyły głównie urazów kończyn dolnych oraz górnych, ale zdarzały się także urazy głowy, czy pleców.

W związku z sezonem narciarskim nie próżnowali też ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. Opisywaliśmy choćby ich interwencję z 15 grudnia, kiedy to na stoku w Kasinie Wielkiej narciarz doznał tak poważnego urazu, że musiało interweniować Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Więcej TUTAJ.

Przypomnijmy, że w tym roku miłośnicy sportów zimowych musieli dbać nie tylko o przestrzeganie regulaminów stoków i zasad bezpiecznej jazdy na nartach, czy snowboardzie. W związku z pandemią konieczne było też stosowanie się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Pierwsze dni sezonu pokazały, że jest to największy problem. W ostatnią sobotę listopada na stoku Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju pojawił się tłum. Większość osób miała sobie za nic dobiegające z głośników komunikaty, o czym pisaliśmy TUTAJ. W odpowiedzi na tę sytuację Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu postanowiła zwiększyć liczbę patroli na stokach. Kontrole przeprowadzali też pracownicy sanepidu. Więcej TUTAJ.

fot. Grupa Krynicka GOPR

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.