Kamionka Wielka. Nowe oświetlenie poprawi bezpieczeństwo i pozwoli zaoszczędzić

Kamionka Wielka. Nowe oświetlenie poprawi bezpieczeństwo i pozwoli zaoszczędzić

W centrum Kamionki Wielkiej zmodernizowano oświetlenie drogowe. Jak przekonują przedstawiciele Urzędu Gminy, inwestycja nie tylko wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, ale i pozwoli zaoszczędzić.

W miejscu 46 starych opraw sodowych o łącznej mocy 6,9KW pojawiło się 66 nowoczesnych opraw opartych na technologii LED o mocy 3,4KW. Jak szacują urzędnicy, zmiana ta powinna o połowę obniżyć zużycie energii na zmodernizowanym odcinku. Co więcej, nowe lampy świecą mocnym, białym światłem, dzięki czemu znacznie poprawiła się widoczność na drogach i w miejscach publicznych.   

Nowe oświetlenie powstało z inicjatywy wójta i po negocjacjach z firmą Tauron, która jest właścicielem infrastruktury oświetleniowej.

–  W obecnych czasach zużycie energii jest znacznie większe niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Ze wszystkich stron kierowane są wezwania do jej oszczędzania. Co więcej posiadamy coraz większą świadomość tego, że oszczędzanie energii jest bardzo ważne nie tylko dla naszych portfeli, ale i środowiska – zaznaczają przedstawiciele Urzędu Gminy Kamionka Wielka.

fot. UG Kamionka Wielka