Kasina Wielka. Na stoku narciarskim lądował śmigłowiec LPR

Rozpoczął się sezon narciarski i miłośnicy sportów zimowych ruszyli na stoki. Pamiętajmy jednak, by na nartach czy snowboardzie zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. W tym tygodniu wypadek na stoku w Kasinie Wielkiej w powiecie limanowskim skończył się interwencją Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak informują przedstawiciele Grupy Podhalańskiej GOPR, we wtorek (15 grudnia) wczesnym popołudniem na stoku w Kasinie Wielkiej doszło do wypadku. Jeden z narciarzy doznał poważnego urazu uda. Na miejscu otrzymał pierwszą pomoc od dyżurujących na stoku ratowników GOPR. Jego stan był jednak na tyle poważny, że do szpitala został przetransportowany śmigłowcem LPR.

Przypomnijmy, że w tym roku na stokach należy stosować się nie tylko do zasad bezpieczeństwa, ale i do obowiązujących obostrzeń sanitarnych, czego pilnują między innymi policjanci. Więcej TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.