Na stoku pojawili się policjanci i przedstawiciele sanepidu. Kontrole potrwają przez cały sezon [zdjęcia, film]

Na stoku pojawili się policjanci i przedstawiciele sanepidu. Kontrole potrwają przez cały sezon [zdjęcia, film]

Co roku policyjni narciarze pojawiali się na stokach Sądecczyzny w okresie świąt i ferii. Tym razem ruszyli do działań wcześniej, między innymi po to, by kontrolować przestrzeganie obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych. Funkcjonariusze jak zwykle dbają też o bezpieczeństwo na stoku, zapobiegając przestępstwom i wykroczeniom.

W ostatni weekend listopada miłośnicy sportów zimowych tłumnie ruszyli na stoki narciarskie. Z tego względu policjanci postanowili zwiększyć liczbę patroli w tych miejscach, o czym pisaliśmy TUTAJ. Przypominali także właścicielom terenów narciarskich o konieczności poprawy bezpieczeństwa ze względu na sytuację epidemiologiczną. Na stokach zamontowano separatory, a z głośników można usłyszeć komunikaty przypominające o obowiązku przestrzegania reżimu sanitarnego: zasłaniania ust i nosa, zachowania dystansu, czy dezynfekowaniu rąk.

W sobotę (5 grudnia) na stoku w Krynicy-Zdroju pojawili się nie tylko mundurowi, ale i przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

– Obie służby kontrolowały stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez właścicieli oraz osoby korzystające ze stoków. Natomiast rolą policyjnych narciarzy, oprócz wsparcia w kontrolowaniu przestrzegania obostrzeń, jest jak co roku, zapewnienie bezpieczeństwa oraz ochrona życia i zdrowia narciarzy, czyli m.in. zapobieganie bójkom, pobiciom, uszkodzeniu mienia czy kradzieżom sprzętu narciarskiego – wyjaśnia podkomisarz Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze wyciągają konsekwencje wobec osób jeżdżących na nartach w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, zwracają także uwagę na przestrzeganie regulaminu stoku i sprawdzają, czy osoby do 16-go roku życia korzystają z kasku ochronnego. Jak zapowiadają policjanci, kontrole potrwają przez cały sezon narciarski.

fot. KMP w Nowym Sączu