Piękne Małgorzaty zawładnęły Nowym Sączem

W ten szczególny dzień (15 lipca) imię Małgorzata było najpiękniejszym i najważniejszym w naszym regionie, bowiem po raz szósty w sądeckim ratuszu spotkały się mieszkanki noszące imię patronki Nowego Sącza - św. Małgorzaty. Wszystkie piękne, uśmiechnięte, z życzliwością wypisaną na twarzach.

Renault2

,,O Małgorzato, w szacie świętości

Ze złotym krzyżem stań dzisiaj przy nas

Zapal w nas ogień męstwa miłości 

Prowadź do Boga i jego syna..." -  wybrzmiały wersy pieśni, podczas uroczystej mszy świętej odprawionej w Bazylice św. Małgorzaty. Słowa napisał profesor Wojciech Kudyba. 

Po nabożeństwie dalsza część uroczystości odbyła się w sądeckim magistracie. Każda Małgorzata  otrzymała perły od prezydenta miasta Ryszarda Nowaka. Było również losowanie biletów do teatru, karnetów na basen, zajęcia taneczne, jak i również do kosmetyczki. Alina Bożyk- Prezes Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych przekazała również swoje obrazy na ręce Małgorzat. 

Zwieńczeniem tego dnia był koncert arii operetkowych w wykonaniu Stanisława Dudy, któremu akompaniowała na fortepianie Emilia Bernacka. Po nim wystąpił Zespół Regionalny Małe Podegrodzie.

Nie zabrakło też tortu imieninowego.

Święta Małgorzata bardzo upodobała sobie Nowy Sącz. Zaczęło się od Małgorzaty Antiocheńskiej, poprzez Małgorzatę Węgierską i zatoczyliśmy krąg w kulcie św. Rity, która także miała na imię Margarita. Nowy Sącz, który w jakiś sposób związał się ze św. Małgorzatą, czcił ją już od samych początków, czyli od 1331 roku - mówił Robert Ślusarek, dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Robert Ślusarek. 

Organizatorami spotkania był prezydent Ryszard Nowak wraz z Forum Kobiet oraz Stowarzyszeniem Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna.

Źródło,fot. UM Nowy Sącz

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.