Piękna Laura z Sądecczyzny walczy o tytuł Miss Polonia Illinois w USA

Piękna Laura z Sądecczyzny walczy o tytuł Miss Polonia Illinois w USA

Laura Szafrańska z Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna) walczy o tytuł najpiękniejszej Polki w stanie Illinois w USA. 25-latka znalazła się w gronie trzynastu finalistek konkursu, który rozstrzygnięty zostanie w najbliższą sobotę. Zdobywczynie tytułów Miss oraz I Wicemis pojadą na wybory Miss Polonia USA do Nowego Jorku. Laura ma też szanse na tytuł Miss Internetu, wystarczy, że pomożemy oddając swój głos w plebiscycie on-line.

– Do Stanów Zjednoczonych przyleciałam w sierpniu 2016 roku, z prywatnych pobudek, chciałam zobaczyć i spróbować czegoś nowego – opowiada nam Laura. – Przez pierwszy rok pobytu, pomimo fizycznej obecności w USA, mentalnie nadal byłam w Polsce, ponieważ kończyłam tam studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku. Za zgodą dziekana i pedagogów przygotowywałam się we własnym zakresie na egzaminy i byłam w stałym kontakcie z profesorami, co pozwoliło mi zakończyć studia z wynikiem bardzo dobrym.

Lipniczanka przyznaje, że nigdy nie sądziła, że weźmie udział w konkursie piękności.

– Na pierwszy casting nie zdecydowałam się pójść, choć odbywał się dosłownie naprzeciwko mojego mieszkania. Czułam, że to nie dla mnie, że to konkurs piękności, często nie traktowany zbyt poważnie. Po miesiącu, pojawiła się kolejna data, z drugim castingiem i postanowiłam, że tym razem wezmę udział, bo lepiej żałować, że się spróbowało, a może niekoniecznie coś z tego wyszło, niż tego, że nawet nie podjęło się próby – stwierdza 25-latka.

– Podczas castingu robione były zdjęcia, miałam powiedzieć o sobie kilka słów i opowiedzieć, co skłoniło mnie do wzięcia udziału w konkursie. Każdy z jurorów zadawał też pytanie, żeby jeszcze bardziej przybliżyć, poznać sylwetkę kandydatki na Miss.

Szybko okazało się, że Laura wywarła pozytywne wrażenie na oceniających

Kilka dni później dostałam wiadomość drogą e-mailową, że z powodzeniem przeszłam etap i zakwalifikowałam się do finałowej trzynastki.

– Jest to mój pierwszy udział w tego typu konkursie. Nigdy nie sądziłam, że w czymś takim się pojawię, ale życie pisze różne scenariusze. Bardzo liczę na wsparcie i pomoc w głosowaniu.

To właśnie dzięki nam Laura może zdobyć tytuł Miss Internetu. Wystarczy jedno kliknięcie, aby TUTAJ oddać głos na piękną sądeczankę. Głosowanie trwa do piątku (28 sierpnia), a jego wyniki ogłoszone zostaną w sobotę podczas uroczystej gali. Jury zdecyduje wówczas o tym, komu przyzna najważniejszy tytuł i wręczy koronę Miss Polonia Illinois.

– Miss Polonia Illinois i I Wicemiss lecą do Nowego Jorku na kolejny etap konkursu, tym razem Miss Polonia USA. Trzymajcie kciuki – prosi Laura.

Jak informują organizatorzy „Miss Polonia to jeden z najstarszych, prestiżowych konkursów piękności na terenie Stanów Zjednoczonych, którego obecny kształt i misja zostały oparte na ponad 27-letniej tradycji organizacji wyborów najpiękniejszej Polki poza granicami Polski, odbywających się w Nowym Jorku. W stanie Illinois Konkurs ten powrócił ponownie trzy lata temu i cieszy się ogromnym sukcesem”.

– Do konkursu namawiała mnie starsza siostra Gabriela – zdrada Laura. – Razem stwierdziłyśmy, że mój udział pozwoli pokazać nasze zamiłowanie do muzyki i otworzy kolejne drzwi, gdzie mogłybyśmy się dzielić naszą pasją. Razem z siostrami tworzymy zespół El Saffron, grający muzykę sefardyjską, ale i nie tylko. Nadal szukamy swojego stylu. Czujemy się dobrze w prawie każdym rodzaju muzyki, np. dzień przed finałową galą, tj. 28 września gramy koncert w bardziej popowym klimacie.

Świat usłyszał o siostrach Szafrańskich: Laurze, Gabrieli i Izabeli w 2013 roku, kiedy pojawiły się w telewizyjnym show ,,Must Be the Music. Tylko Muzyka”. Dziewczyny podbiły serca widzów i jurorów programu wykonując własne aranżacje utworów sefardyjskich i dostały się do finału show. Teraz siostra bliźniaczka Laury, Izabela próbuje swych sił w programie ,,The Voice of Poland” emitowanym na TVP2. Już wkrótce pojawi się odcinek z udziałem Izy, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Trzymamy kciuki za obie dziewczyny i zachęcamy do głosowania na Laura.  My już oddaliśmy swój „klik”.

fot. arch. Laury / Kasia Jarosz/ Yaromir Mlynski

Share on twitter
Share on facebook