„Pele” z Sandecji – Czesław Pierzchała – kończy 80. lat!

Dokładnie dzisiaj legendarny zawodnik Sandecji Nowy Sącz Czesław Pierzchała kończy 80. lat.

Za opis dokonań tego, zdaniem wielu, najlepszego piłkarza Sandecji w historii niech posłuży fragment książki autorstwa śp. red. Daniela Weimera pt. „A-jak Augustynek, Ż-jak Żabecki: leksykon piłkarzy sądeckich”.

ILE SANDECJA ZAROBIŁA NA TRANSFERZE THIAGO DO CRACOVII?

Pierzchała Sandecji wierny pozostał 21 lat. W tym prawie ćwierćwieczu zaliczył ok. 600 spotkań w różnych kategoriach wiekowych, w pojedynkach pierwszej drużyny seniorów strzelił przeszło 30 bramek. Pierzchała w 1967 r. przeżył jeden z najpiękniejszych momentów w swoim życiu. Po zwycięstwie 6:0 z Wieczystą Kraków zagwarantował Sandecji awans do II ligi (wtedy najwyższą klasą rozgrywek była I liga). Rozentuzjazmowani kibice na rękach przenieśli zawodników ze stadionu Dunajca na remontowany obiekt przy al. Wolności. Tam właśnie odbyła się wielka feta. Karierę zawodniczą zakończył Pierzchała w 1971 roku. Po odstawieniu zawodniczych butów na kołku Pierzchała zajął się pracą szkoleniową”.

KOSZULKA SĄDECZANINA RAFAŁA DUDKA SPRZEDANA ZA ZAWROTNĄ KWOTĘ! [ZDJĘCIA]

Odwiedź konto autora na Twitterze

Fot. R.Szurek 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.