GORLICE: Paweł Kukiz zagrał dla Agnieszki, która walczy o życie

GORLICE: Paweł Kukiz zagrał dla Agnieszki, która walczy o życie

Gorlicki rynek pękał w szwach na koncercie Arkadiusza Zawilińskiego i Pawła Kukiza.  Zagrali dla Agnieszki – mamy czwórki dzieci, chorej na raka. Koncert charytatywny zainaugurował II Rajd Terenowy pod hasłem: ,,Przeprawa dla życia. Na ratunek Agnieszce”.

Przez cały czas wolontariusze zbierali datki do puszek. Suma jaką udało się zgromadzić zostanie w całości przekazana Agnieszce Sechcie na walkę z chorobą.

Organizatorami wydarzenia był Urząd Miasta Gorlice oraz firma Podróże 4×4.

Kukiz nie powstrzymał się przed nawiązaniem do sytuacji politycznej w kraju. W ostrych słowach podsumował realia dzisiejszej Polski.

-Zastanawiacie się pewnie, o co w tej chwili w ogóle w tym wszystkim, co się dzieje w Warszawie, czy generalnie w Polsce chodzi. A no chodzi przede wszystkim o to, już pomijając sądy i te inne rzeczy, że w Polsce obywatele nie posiadają instrumentu kontroli nad władzą w trakcie sprawowania kadencji. Raz tylko na cztery lata możecie wrzucić głos. Wybieracie sobie jednego z panów, a potem przez cztery lata każdy Pan robi, co mu się podoba – mówił. -W każdym cywilizowanym państwie istnieje coś takiego jak referendum z mocą wiążącą. W Polsce jest referendum, jako instrument zasięgnięcia opinii bez mocy wiążącej. Czyli innymi słowy jest to sondaż.

– Gdybyśmy mieli referendum, gdzie obywatele mogą odwołać jakąś kontrowersyjną ustawę, to by się ludzie po mordach na ulicy nie prali, ku chwale polityków, którzy na tym robią interes. Ludzie w cywilizowanych państwach mogą wywalić każdą ustawę do kosza. I to już cały mój polityczny akcent- powiedział Paweł Kukiz i po tej refleksji powrócił do koncertu.

Po porcji muzyki ludzie niechętnie opuszczali płytę rynku, jednak to  wcale nie był koniec akcji.  Już w sobotę o godz. 10 rano rozpocznie się II Rajd Terenowy, który wyruszy z gorlickiego rynku i będzie trwał do niedzielnego popołudnia. Na starcie stanie ponad trzydzieści ekip spragnionych adrenaliny. Będą jeździć po bezdrożach Beskidu Niskiego. To już druga taka impreza zorganizowana przez Podróże 4×4.

Historię Agnieszki Sechty opisywaliśmy tutaj

Reklama