Nowy Sącz, ul. Kamienna: czekali na chodnik latami, muszą poczekać jeszcze trochę

Nowy Sącz, ul. Kamienna: czekali na chodnik latami, muszą poczekać jeszcze trochę

Mieszkańcy osiedla Zawada od miesiąca niecierpliwie czekają na rozpoczęcie budowy chodnika przy ulicy Kamiennej w Nowym Sączu. Starali się o jego budowę od siedmiu lat. Przetarg został rozstrzygnięty, a początku wyczekiwanej przez ludzi inwestycji nie widać.

– Miejski Zarząd Dróg jakiś czas temu ogłosił przetarg na inwestycję budowy chodnika i ścieżki rowerowej przy ulicy Kamiennej. Wyłoniono wykonawcę i 20 czerwca podpisano z nim umowę na wykonanie robót. Niesyty do dnia dzisiejszego nic się w tym kierunku nie dzieje, a ludzie zaczynają plotkować, że pieniądze z inwestycji zostaną przekazane na inny cel.

Czasu zostało niewiele, bo w sumie za kilka dni mamy już sierpień, a pracy jest bardzo dużo. Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym chodnik powinien zostać oddany do użytku najpóźniej do 30 listopada, jednak zaczynam wątpić czy zdążą w terminie i czy prace inwestycyjne się rozpoczną – mówi Paweł Terebka.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg prosi o cierpliwość.

– Termin rozpoczęcia prac – wejścia na budowę jest zależny od wykonawcy. Za to odpowiada firma, która wygrała przetarg. Zgodnie z umową z wykonawcą termin zakończenia robót budowlanych – tym samym wykonania chodnika wraz ze ścieżką rowerową upływa 30 listopada i mam nadzieję, że wykonawca wywiąże się z umowy. Proszę o cierpliwość – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Grzegorz Mirek.

Pytanie skierowaliśmy również radnego Tadeusza Gajdosza reprezentującego w sądeckim samorządzie osiedle Zawada.

Wiem, że dla mieszkańców ul. Kamiennej jest to bardzo ważna inwestycja, dlatego będę trzymał rękę na pulsie, żeby jak najprędzej prace budowlane zostały rozpoczęte. Oczywiście mam nadzieję, że sprawa już niebawem się wyjaśni – mówi Tadeusz Gajdosz.

Reklama