Paweł Bacia z Grybowa wywalczył srebro w Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu

Paweł Bacia z Grybowa wywalczył srebro w Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu

17-letni harcerz z Grybowa – Paweł Bacia  przywiózł z Mistrzostw Polski w Ju-Jitsu Sportowym srebrny medal! Mistrzostwa odbyły się w Katowickim Spodku. Siedemnastolatek walczył w kategorii 62 kg. reprezentując KS. Korona Grybów.

– Pojedynek finałowy był bardzo emocjonujący i pełen kontrowersji. Ciężko było opanować emocje.. W pewnym momencie mnie również puściły nerwy i musiałem ruszyć z interwencją, gdyż, trener naszego przeciwnika, zamiast podpowiadać swojemu podopiecznemu jak ma walczyć to postanowił podpowiadać sędziom jak mają sędziować – komentuje trener KS. Korona Grybów Wojciech Wolski. – W finale przegraliśmy sami ze sobą. Paweł przegrał walkę przez dyskwalifikację. Jak mówi jedna ze sportowych mądrości: jak nie wygrywasz bez cienia wątpliwości, to przegrywasz z interpretacją i z sędziami. Tak było w naszym przypadku. W każdym razie jesteśmy bardzo zadowoleni. Wyciągamy wnioski i pracujemy dalej.

Jak mówi trener, był to pierwszy start reprezentanta grybowskiego klubu w zawodach tej rangi. Po zaledwie 2,5 roku istnienia KS Korona Grybów ma Srebrny Medal Mistrzostw Polski.
Grybów i okolice to wszystko były miejscowości rycerskie.. Tutaj „krew” jest dobra.. Król Kazimierz Wielki nie przez przypadek wybrał to miejsce – stwierdza.
Walkę finałową można obejrzeć TUTAJ.

 

Czytaj też:

WSB-NLU kolejny raz w pierwszej dziesiątce najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych w Polsce

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama