Obowiązki wojewody przejął obecnie Ryszard Pagacz

Obowiązki wojewody przejął obecnie Ryszard Pagacz

Ryszard Pagacz

2 listopada Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita został odwołany ze swojej funkcji. Powodem jest mandat poselski, który zdobył w ostatnich wyborach parlamentarnych, o czym pisaliśmy już TUTAJ. Obowiązki wojewody sprawuje teraz I wicewojewoda – Ryszard Pagacz.

Jak informują przedstawiciele Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, kiedy wojewoda przestaje pełnić obowiązki służbowe, rozszerza się zakres kompetencji wicewojewody. Kiedy jest ich dwóch – zastępstwo obejmuje I wicewojewoda.

Jak zaznacza wicewojewoda Ryszard Pagacz, urząd pracuje obecnie w normalnym trybie, a wszelkie zadania są kontynuowane.

– Sporo miejsca poświęcamy choćby planowanym obchodom Narodowego Święta Niepodległości, na które już teraz serdecznie zapraszam wszystkich Małopolan. W najbliższym czasie odbędzie się również posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczące przygotowania województwa małopolskiego do ewentualnego funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych w sezonie 2023/2024 – informuje Ryszard Pagacz.

Wicewojewoda Pagacz związany jest z powiatem tarnowskim. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie na kierunku matematyczno-fizyczno-technicznym. Zrobił studia podyplomowe z marketingu w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie oraz z zarządzania funduszami Unii Europejskiej w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Studiował również w Nowym Sączu – na kierunku Master of Business Administration w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University.

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie 

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama