Patryk Wicher: Wchodzimy w kolejny etap „Podłęże-Piekiełko”

Patryk Wicher: Wchodzimy w kolejny etap „Podłęże-Piekiełko”

Patryk Wicher

W biurze poselskim Patryka Wichra odbyło się tradycyjne już “śniadanie prasowe”. Parlamentarzysta w trakcie spotkania podzielił się z mediami informacjami o swojej aktywności, jak również zakomunikował szczegóły dotyczące inwestycji na Sądecczyźnie.

Tym razem sądeckiemu posłowi podczas konferencji wyjątkowo towarzyszyli młodzi politycy z Prawa i Sprawiedliwości startujący do Rady Miasta.

Witam dzisiaj w towarzystwie naszych najmłodszych kandydatów. Między innymi najmłodszego w ogóle na listach Jakuba Kruczka, a z drugiej strony najmłodszej “jedynki” w Nowym Sączu, czyli Kamila Olesiaka. W tym gronie od wielu lat działamy w różnych organizacjach społecznych, charytatywnych i na różnych innych niwach – rozpoczął Patryk Wicher

Jednym z tematów spotkania było zaangażowanie młodych ludzi w działalność publiczną, a ponadto aktywność w samorządzie terytorialnym. Poseł, jak sam przyznał, chciałby zachęcić licealistów, czy studentów sugerując, że wiele osób w tym progu wiekowym z sukcesami radzi sobie w różnych dziedzinach społecznych. 

Pojawiły się również aktualne informacje dotyczące inwestycji kolejowej, powszechnie znanej jako “Podłęże – Piekiełko”.

Wchodzimy w kolejny etap. Bardzo się cieszę, że obecny pan minister kontynuuje te prace niezwykle ważne dla naszego regionu. Sądecczyzny, Limanowszczyzny. To kolejne blisko dwa miliardy złotych i lada chwila powinniśmy mieć rozstrzygnięcie przetargów na stację Limanowa. Mam nadzieję, że pan minister spojrzy łaskawym okiem na konieczność dofinansowania – poinformował poseł. 

– Kolejna ważna informacja jest taka, że otworzyliśmy centrum krwiodawstwa, które podbija rynek lokalny. Można tam zaglądać i naprawdę warto rozpocząć oddawanie krwi, dzielenie się tym skarbem z drugim człowiekiem. Pamiętajmy, że pełniona jest tam również rola edukacyjna, więc zachęcam szkoły i nauczycieli, aby pokazali dzieciom i młodzieży ideę oddawania krwi – zachęcał Patryk Wicher.  

Całość konferencji można odsłuchać w poniższym nagraniu: 

fot. Adrian Maraś

Czytaj także: Konferencja z okazji Sądeckiego Dnia Mózgu 2024 [FILM]

Reklama