158 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca ukarany

158 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca ukarany

Stadła, kierowca zatrzymany

Dozwoloną prędkość przekroczył o 108 km/h. Zatrzymali go policjanci z Sądeckiej grupy SPEED, patrolujący wtedy między innymi drogi w gminie Podegrodzie. Młody kierowca został surowo ukarany.

Do zdarzenia doszło w piątek, 15 marca. Około godziny 13:20 w miejscowości Stadła uwagę policjantów zwrócił osobowy ford, jadący z bardzo dużą prędkością. Jak się okazało, pojazd miał na liczniku 158 km/h, choć w tamtym miejscu ze względu na teren zabudowany obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Kierowca forda został zatrzymany do kontroli. Funkcjonariusze ukarali go 15 punktami oraz grzywną w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami 26-latkowi zatrzymano na trzy miesiące prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

– Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Dlatego policjanci stale apelują do kierujących, aby przestrzegali limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność jest niezbędna m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań – zaznacza Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: „Chcemy godnie żyć”. Protest rolników w Korzennej [filmy, zdjęcia]

Reklama