Paralotniarz na drzewie na Jaworzynie Krynickiej. Goprowcy ruszyli na ratunek

Paralotniarz na drzewie na Jaworzynie Krynickiej. Goprowcy ruszyli na ratunek

paralotniarz na drzewie, Jaworzyna Krynicka

Wczoraj po południu (31 maja) paralotniarz wylądował awaryjnie w koronie drzew na Jaworzynie Krynickiej. Mężczyzna utknął wysoko nad ziemią. Na szczęście udało mu się skontaktować z ratownikami Grupy Krynickiej GOPR, a ci natychmiast ruszyli z pomocą.

Po tym jak dyspozytor CSR Krynica odebrał zgłoszenie od paralotniarza, do działań ruszył zespół ratowników ze stacji Centralnej krynickiego GOPRu. Druga grupa goprowców starała się w tym czasie ustalić dokładną lokalizację potrzebującego pomocy mężczyzny. Ratownicy udali się na miejsce samochodem terenowym, a ostatni odcinek trasy pokonali pieszo. Następnie, wykorzystując techniki linowe, dostali się do uwięzionego na drzewie człowieka i bezpiecznie sprowadzili go na dół.

– Paralotniarz nie wymagał pomocy medycznej i tym razem skończyło się bezpiecznie wspólnym zdjęciem – zaznaczają kryniccy goprowcy.

Jak podkreślają, to kolejny raz kiedy podczas ich działań niezwykle przydatna okazała się aplikacja „Ratunek”, która pomogła w zlokalizowaniu mężczyzny. Ratownicy zachęcają do jej zainstalowania wszystkie osoby korzystające z górskich aktywności i przypominają górskie numery ratunkowe: 601 100 300 oraz 985.

fot. Grupa Krynicka GOPR

Czytaj też: Goprowcy pomogli dwóm osobom. Życie trzeciej zakończyło się na szlaku

Reklama