Grybowska Policja, BMWP, Interpol. Dzięki międzynarodowej współpracy uratowano życie człowieka

Grybowska Policja, BMWP, Interpol. Dzięki międzynarodowej współpracy uratowano życie człowieka

interpol

Dyżurny Biura Międzynarodowej Współpracy Policji otrzymał z Komisariatu Policji w Grybowie informację o zagrożeniu zdrowia i życia Polaka przebywającego za granicą. Natychmiast uruchomiono kontakty ze słowackim, a następnie austriackim Biurem Interpolu. W efekcie sprawnego współdziałania służb obywatel Polski trafił do szpitala.

29 maja dyżurny Komisariatu Policji w Grybowie skontaktował się z BMWP KGP. Przekazał, że Polak przebywający najprawdopodobniej w okolicy Bratysławy wysłał swojej rodzinie fotografię, na której widać było ranę ciętą szyi. Funkcjonariusz z BMWP KGP natychmiast poinformował o sprawie Biuro Interpolu w Bratysławie i poprosił o ustalenie miejsca pobytu Polaka, a także o udzielenie mu pomocy medycznej. Był w stałym kontakcie ze słowackimi służbami oraz z dyżurnym komisariatu w Grybowie.

– Po kilku minutach ustaleń okazało się jednak, że mężczyzna wysłał rodzinie błędną informację o miejscu swojego przebywania i tak naprawdę przebywa w Austrii. Dyżurny BMWP KGP niezwłocznie skontaktował się z Biurem Interpolu w Wiedniu i poprosił o udzielenie pomocy medycznej rannemu polskiemu obywatelowi – relacjonują funkcjonariusze Komendy Głównej Policji.

Tym razem szybko udało się zlokalizować rannego Polaka. Na miejsce wysłano karetkę pogotowia i ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Warto wspomnieć, że tego samego dnia rano współpraca BMWP KGP z Komendą Wojewódzką Policji w Opolu oraz z Biurem Interpolu w Wiesbaden pozwoliła na udzielenie pomocy medycznej obywatelowi Ukrainy, który pracuje jako kierowca w Niemczech. Mężczyzna podejrzewał, że dostaje udaru i zgłosił to swojemu pracodawcy.

– Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego KWP w Opolu i dyżurnego BMWP KGP służby niemieckie dotarły do mężczyzny w ciągu kilkunastu minut, udzieliły niezbędnej pomocy medycznej i przewiozły do szpitala w Eisenach – informują policjanci.

fot. Komenda Główna Policji

Czytaj Też: Paralotniarz na drzewie na Jaworzynie Krynickiej. Goprowcy ruszyli na ratunek

Reklama