Motocyklista uderzył w barierki na DK75 we Frycowej

Motocyklista uderzył w barierki na DK75 we Frycowej

Frycowa, wypadek motocyklisty

Motocykl wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne bariery energochłonne. Poszkodowany kierowca czekał na pomoc na chodniku. Do zdarzenia doszło wczoraj (31 maja) po godzinie 19:00 na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Frycowa.

Strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Nawojowa zabezpieczyli teren i wstrzymali ruch na drodze krajowej w obu kierunkach. Udzielili pomocy motocykliście, który był przytomny, ale miał liczne obrażenia. Poszkodowany trafił następnie pod opiekę załogi karetki pogotowia ratunkowego i został przewieziony do szpitala.

Następnie strażacy zajęli się plamą płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z jednośladu i odłączyli w motocyklu akumulator. Kierowali też wahadłowo ruchem. Do końca prowadzonych przez policję czynności na miejscu zostali druhowie OSP Nawojowa i na koniec usunęli z drogi pozostałości po wypadku. Jak informuje Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu, działania zastępów straży pożarnej trwały ponad dwie godziny.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej w tej samej miejscowości doszło do innego niebezpiecznego zdarzenia na drodze krajowej nr 75. Zderzyło się wtedy ze sobą pięć pojazdów, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. JRG nr 2 Nowy Sącz

Reklama