Państwowa Straż Pożarna w Limanowej zaprezentowała swój nowy pojazd (zdjęcia)

Państwowa Straż Pożarna w Limanowej zaprezentowała swój nowy pojazd (zdjęcia)

PSP, wóz

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej wzbogaciła się właśnie o nowy, ciężki samochód gaśniczy na podwoziu Renault Kerax. Komenda podzieliła się tą informacją za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

– Zabudowę pożarniczą pojazdu wykonała firma Mototruck z Kielc. Kabina pojazdu zabudowana jest w układzie 1+1+1 o łącznej liczbie osób w załodze wynoszącej 3 osoby. Pojazd posiada następujące parametry techniczne. Rok produkcji 2022. Marka: Renault. Model: Kerax. Zabudowa: Mototruck. Ilość miejsc w kabinie: 3. Moc silnika: 440 KM. Napęd: 6×6. Pojemność zbiornika na wodę: 9000 litrów. Pojemność zbiornika na środek pianotwórczy: 1050 litrów. Wydajność autopompy: 6200 l/min – czytamy w komunikacie Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

Nowy pojazd zastąpi samochód pożarniczy marki Scania, który służył jednostce od 2007 roku. Zakupiono go w ramach przetargu organizowanego przez Komendę Wojewódzką PSP w Krakowie.

Czytaj także: Wzruszający finał WOŚP w Nowym Sączu. Światełko pamięci dla Jakuba Bocheńskiego i prezydenta Adamowicza [Zdjęcia, film]

Fot: KP PSP Limanowa

Share on twitter
Share on facebook