Owady opanowały osiedle Millenium. Około 100 rodzin wzięło udział w biegu [ZDJĘCIA]

Owady opanowały osiedle Millenium. Około 100 rodzin wzięło udział w biegu [ZDJĘCIA]

Danapis

No i takie inicjatywy, to my lubimy! Bieg Owadzim Szlakiem dzieci z przedszkola Danapis wraz z rodzicami i nauczycielami wywołał radość na twarzach mieszkańców osiedla Millenium w Nowym Sączu. Na starcie stawiło się około sto rodzin.

To była druga edycja biegu z okazji pierwszego dnia wiosny zorganizowana przez Niepubliczne Przedszkole Danapis o profilu apiterapeutycznym. W ubiegłym roku był to Bieg Midowym Szlakiem, teraz został rozszerzony na wszystkie owady.

– Od jakiegoś czasu próbujemy pierwszy dzień wiosny organizować w trochę inny spsoósb, odchodzimy od topienia marzanny. Jesteśmy ekologicznym przedszkolem, zbieramy elektrośmieci, więc preferujemy bardziej ekologiczne formy związane z ruchem, stąd bieg. W przedszkolu chcemy rozwijać różne sfery, ostatnio był konkurs wokalny, teraz coś na sportowo – tłumaczyła w rozmowie z naszą redakcją nauczycielka przedszkola Danapis Mariola Szczypta-Tokarz.

Rodzice chętnie włączają się w akcję, szyją stroje, przygotowują je wraz ze swoim pociechami, by finalnie zaprezentować się jak najpiękniej i przywitać wiosnę. Podczas biegu został przeprowadzony również konkurs, w którym wyłonione zostały najbardziej kreatywne rodziny, które stworzyły wymyślny strój, ale także potrafią go zaprezentować, mają dystans do siebie. W tym roku zwycięzców wytypowali zawodnicy Sandecji.

Jak przyznaje Mariola Szczypta-Tokarz, rodzice z zapałem angażują się w akcję i mają ogromny dystans do siebie. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Kiedy grupa przedszkolaków wraz z rodzicami przemierzała osiedle Millenium, mieszkańcy witali ich uśmiechem, robili zdjęcia, dzielili się radością. W tym roku na starcie stanęło około 100 rodzin. Przed biegiem rogrzewkę poprowadziła wraz z zawodnikami Sandecji mama Agata Mróz, a w samym wydarzeniu wzięły udział także psycholog Sabina Wiercioch oraz ciocia Ewelina Socha.

Czytaj także: Piwnica pod Baranami – PAMIĘTAJCIE O OGRODACH 2024

Fot. Adrian Maraś 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama